Doprava ve městě Mikromobilita Nová mobilita

Re.volt míří do Brna se sdílenými skútry a koloběžkami, slibuje lepší kontrolu parkování

Eletrická koloběžka re.volt. Foto: re.volt
Eletrická koloběžka re.volt. Foto: re.volt
Firma bude mít i po skončení protiepidemických opatření u koloběžek a skútrů omezený noční provoz.

Společnost re.volt postupně nasadí do Brna až 350 elektrických koloběžek a 80 skútrů. Na své expanzi do druhého největšího města v zemi se dohodla s vedením města. Firma současně začala nabízet své služby také v Novém Jičíně, Starém Jičíně, Kopřivnici a Příboru. Město si od nových vozidel slibuje novou, dostupnou a rychlou formu přepravy i redukci aut zaparkovaných v centru.

„Oceňuji zejména to, že re.volt přistupuje zodpovědně k odkládání těchto dopravních prostředků. Díky systému kontroly by nemělo docházet k tomu, že se chodci budou muset vyhýbat nevhodně odloženým koloběžkám například uprostřed chodníku. Bezpečnost nejen cyklistů, jezdců na koloběžkách a motoristů, ale také pěších je pro nás velmi důležitá,“ řekl brněnský radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Koloběžku půjde zapůjčit přes mobilní aplikaci lidem nad 18 let, v případě skútru bude podmínkou řidičský průkaz skupiny B. Schválení uživatelů bude okamžité díky strojové validaci. „Systém re.voltu povolí jízdu na koloběžce pouze na základě dokladu totožnosti. Zaznamenává také každé parkování. Nebude-li vozidlo odstaveno na místě k tomu určeném, uživateli se automaticky přičte pokuta 250 Kč. Při opakování prohřešků ho ze systému natrvalo vyřadíme,” uvedl jednatel re.volt Pavel Kuchta.

Před jízdou bude potřeba vložit do systému alespoň jeden doklad totožnosti, ověřit platnost platební karty a dobít z ní kredit ve výši 60 Kč. Podle firmy je to i reakce na zkušenosti s podnikáním v Praze. Špatně zaparkovaná vozidla byla totiž největším problémem, s nímž se re.volt potýkal v hlavním městě. Omezen bude noční provoz, aby po skončení protipandemických opatření re.volt nevozil návštěvníky barů a hospod.

Standardní cena minuty jízdy na koloběžce bude 3 Kč a na skútru 4 Kč. Uživatelé ušetří nákupem výhodných balíčků, s nimiž se dostanou až k ceně 2 Kč za minutu jízdy.

Odebírat
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tealc

Cena by byla zatím co se týče konkurence nejlepší ale chybí důležitá informace o tom kolik je „poplatek za odemčení“ a tam se obávám že bude takový že to srovná cenu na cenu za službu jako takovou. Také by bylo fajn aby to šlo využívat i jinde než jenv centru kde už jsou i ty dvě současné firmy. Protože zatím obě firmy jsou v podstatě na stejném fleku a nemohu využít k přepravě když třeba ujede rozjezd a mám 60 minut tvrdnout na další. Bohužel teď jsem četl že Lime bude okleštěn díky hovadum co jí nechají stát uprostřed chodníku… Číst vice »

Facepalm

V tom přehledu cen mi docela chybí, kolik platí ta firma městům za to, že si jede byznys ve veřejným prostoru. Jak jem přesvědčen, že dopravu ve městech čekají v v budoucnu velké změny, tak koloběžky, jejichž použití je dražší než jízda taxíkem a jejichž uživatelé většinou nejsou schopni civilizovaného chování, v tom rozhodně žádnou roli hrát nebudou. Tohle nemá s dopravou nic společného, je to akorát předražená a reálně naprosto nepoužitelná atrakce. Pro ilustraci, ujet na tom v pracovní dny dva kilometry denně by stálo víc než pořídit si celoroční pražskou tramvajenku (a to počítám dálněvýchodní ceny z Brna)… Číst vice »

Jiří

Vzhledem k cenové politice je víc předražená atrakce pro turisty než relevantně použitelný dopravní prostředek.

Rajče

Akorát to překáží.

Lukáš

Už jsou poházeny po Brně, zaparkovány na místě pro auto nebo přesně ve vchodu u baráku.

Petr766

Příspěvek nesnášenlivého idiota, který má místo mozku výfuk.

Lukáš

Auto nemám, jezdím městskou, ale stačí se podívat, válí se to všude.

Lukáš

Už jsem je měl i vypůjčený, ale nikdy by mě nenapadlo je zaparkovat doprostřed parkovacího místa, nebo doprostřed chodníku.

Jirka Hlavička

„Standardní cena minuty jízdy na koloběžce bude 3 Kč a na skútru 4 Kč.“
Takže se platí za čas a ne za ujetou vzdálenost??
To tedy asi vysvětluje, proč na tom spousta lidí jezdí jako prasata a zcela ignoruje pravidla a zákazy vjezdu.

Petr766

Je to pomalu dražší než taxík 😉

Tealc

Půjčil jste si to někdy? Pokud si myslíte že můžete jed na elektrokolobce 90 Km/h tak to opravdu ne 😉 Když budete vážit tak do 50 Kg a pojedete po rovině tak budete rád za 35Km/h 😉