cargo

Razie na český autobus Flixbusu ve Francii. 18 hodin kvůli podezření na teroristy

Autobus Flixbus Mnichov - Praha, foto: Zdopravy.cz/Jan SůraAutobus Flixbus Mnichov - Praha, foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Autobus české společnosti Umbrella Coaches & Buses  jezdící pro FlixBus na lince Paříž – Prahadnes v půl jedné ráno odstavila

Autobus české společnosti Umbrella Coaches & Buses  jezdící pro FlixBus na lince Paříž – Prahadnes v půl jedné ráno odstavila francouzská policie na více než 18 hodin. Stalo se tak poté, co ji kontaktovala sama posádka autobusu kvůli obavám z několika cestujících „západně oděných muslimů“.

Událost, o která informují francouzská média, potvrdil šéf společnosti Umbrella Coaches & Buses Pavel Steiner. Autobus odstavený na odpočívadle se vydal už na cestu do Prahy.

„Za řidiči přišli v průběhu cesty španělští cestující, kteří oznámili, že si tam hrají arabští cestující s něčím, co připomíná odpalovací zařízení. Řidiči po domluvě s dispečinkem kontaktovali policii, která je navedla na odpočívadlo u Remeše, kde měli zastavit. Aby nevypukla panika, hlásilo se to jako technické zastavení kvůli přestávce, běžně na tomto místě stavíme,“ řekl Steiner.

Po zastavení vtrhlo podle Steinera do autobusu komando se samopaly, které postupně vyvedlo všechny cestující ven. Čtyři cestující vzala policie do vazby. V pátek večer je ale nakonec propustila. Podle serveru L’Union ale byli nakonec všichni propuštěni, protože si hráli jen se svým mobilem, kde zkoumali rozvrh modliteb pro muslimský Svátek oběti, který letos připadl na 1. září.

Policie nejprve cestující zatkla z podezření plánování teroristického činu, nakonec je ale osvobodila, protože v jejich zavazadlech nenašla nic podezřelého.

Tagy FlixBus
Žádné komentáře