lot
Letecké společnosti Letectví

Qatar Airways přeruší spojení z Prahy, zůstanou linky do Minsku a Sofie

Airbus A350-900 společnosti Qatar Airways poprvé přistál v Praze. Foto: Flyrosta.com
Airbus A350-900 společnosti Qatar Airways poprvé přistál v Praze. Foto: Flyrosta.com

Letecká společnost Qatar Airways přeruší od 18. dubna spojení z Prahy do katarského Dauhá. Obnovení letů plánuje až 1. června. V Praze tak zůstanou od příštího týdne v provozu už jen dvě pravidelné linky.

Přerušení letů oznámily Qatar Airways v e-mailu zaměstnancům a prodejcům, potvrdila ho mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. Qatar Airways po začátku pandemie koronaviru zredukovaly počty letů na čtyři týdně, přes dva týdny jsou prakticky jediným dopravcem, s kterým lze do Prahy dostat z Asie či Austrálie. Podle letového řádu firma počítá s tím, že od 1. června začne létat jednou denně s Airbusem A330.

V Praze po přerušení letů Qatar Airways letový provoz s osobními lety ještě více zeslábne. V nabídce je aktuálně stále jen spojení s Bulgaria Air do Sofie a Belavie do Minsku. Jak dlouho tyto lety vydrží zatím není jasné, zatím létají dvakrát až třikrát týdně v případě spojení do Bulharska a pětkrát až šestkrát týdně do Běloruska.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Někdo

Nevíte někdo proč QATAR nevrátí peníze za zrušený let teď v dubnu? Linka do Prahy nepodléhá v ničem předpisům v EU? Když chce létat do Schengenu, tak múže mít jiná pravidla, nechápu? Viz ten předchozí článek – evropská komisařka pro dopravu Adina Valean atd.. Jiné aerolinky vracet musí.

Jakub K

Může mi někdo vysvětlit proč zrovna tyto linky? Ještě nedávno to pořád létalo do Moldávie střídavě ČSA a nějaká ta odtamtud, název nevím už. Diky

Walt

Co se týče Běloruska, tak Lukašenko řekl, že žádný vir nevidí, takže tam žádný není. Takže se létá, i kdyby byly lety prázdné.
Bulhaři nelétají denně a většinou tu linku spojí s nějakým jiným městem, tak asi pořád nějakou poptávku mají. Pravděpodobně svážejí dělníky.

MPE

No podle lidí pracujících na letišti ani ta Belavia z/do Minska nelétá kupodivu prázdná. Tím, že Lukašenko nechal aerolinky létat, a to v podstatě ve stejném rozsahu jako před koronou, vytvořil (praděpodobně nezamýšleně) z Minska přestupní hub. Když zkrátka do spousty míst v Evropě nic jiného nelétá, tak prostě musíte vzít zavděk tím co je k dispozici a letět s šíleným přestupem v MSQ (aka „je to dál, ale zato horší cesta“).

Walt

To znamená, že udělali to samé, co Qatar. Ti to ovšem teď zabalili. Pravděpodobně se vrátili všichni z Asie a Austrálie, zatímco po Evropě těch pár lidí co můžou létá. Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží. Nasadili menší stroje a už taky nelétají každý den.

Chronosphere

Kam dál chcete z Minsku letět? Do Moskvy?
Ono bude zajímavé sledovat,zda karma složí dříve slepého běloruského soudruha,nebo jiného odborníka na virová onemocnění z Británie.

MPE

No v tom je právě ten fór, že oni teď jako prakticky jediní létají ještě po celé Evropě. Takže když se chcete dostat z A do B, často jedinou možností kterou máte je letět přes Minsk, byť je to o mnoho delší, dražší a nepohodlnější než přímá cesta…

Drfdf

Jenom bych doplnil, ze do Ruska je, stejne jako ostatni, az do konce dubna nepusti, takze tam neletaji. A mensi stroje nenadasili, Embraerem litali vetsinu letu i pred tim (resp ano, vyhodili 737-500 v krasnem sovetskem designu).
Pravdou ale je, ze stale letaji, kam to jde.