Letectví

Qatar Airways navýší počty letů z Prahy na pět týdně

Boeing 787-8 společnosti Qatar Airways v Praze. Foto: Letiště Praha
Boeing 787-8 společnosti Qatar Airways v Praze. Foto: Letiště Praha
S navýšením počtu letů dojde i k úpravě časů v letovém řádu.

Letecká společnost Qatar Airways navýší od června počet letů  z Letiště Praha. Namísto stávajících čtyř letů týdně začne létat pětkrát týdně.

O navýšení frekvencí informovalo Letiště Praha na svém twitterovém účtu. Nově bude katarský dopravce létat mezi Prahou a Dauhá ještě ve středu, nadále nebude létat v pondělí a v pátek.

Od června se současně nepatrně změní i letový řád, nově bude namísto stávajících 16:45 spoj do Dauhá odlétat v 16:10, což znamená přílet do Kataru ve 23 hodin místního času. Z Dauhá odlétá linka v 8:15 s příletem ve 13:30 do Prahy.

Spojení do Dauhá je jednou z mála dálkových linek v Praze. Qatar Airways na trasu nasazují pravidelně Boeing 787-8 Dreamliner, v některé dny (například dnes) se na trase objevuje Airbus A350-900. Před pandemií létaly Qatar Airways do Prahy dvakrát denně.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš

Kéž by tam létalo Smartwings misto Qataru. Kvalita zážitku, adrenalin a nezapomenutelnost by stála daleko víc zato, než 100 % jistota, že tam doletím s Qatarem. Kde jinde se přeci proletí člověk na jeden motor Boeingem? Já bych navrhoval nominaci na nejekologičtější aerolinku planety Smartwings!

Zdenek

Klasika. Tomas jako jeden z mnoha pociťuje blaho může li si kopnout do Smartwings kvuli jednomu pochybení jedné jeho posádky (tím se jich nezastavam):-(

Tomas

snaha o vtip, ale trosku ho kazi … jedna skutecnost. let s jednom motorem je mene ekologicky, nez let na dva motory.

Jeníček

Když jsou 4 lety týdne a navýší se o jeden další, není to spíš navýšení o ČTVRTINU než o PĚTINU? 🙂

Jakub

„Před pandemií létaly Qatar Airways do Prahy dvakrát týdně.“ – spíše dvakrát denně, ne? 🙂

Adam

Dnes šlo pouze o cargo let.