Letecké společnosti Letectví

Qantas začal prodávat letenky na víkendové výlety. Cíl řekne cestujícím až na letišti

Boeing 737-800 letecké společnosti Qantas. Foto: Robert Frola [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)]
Boeing 737-800 letecké společnosti Qantas. Foto: Robert Frola [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)]
Nabídkou chtějí aerolinky podpořit domácí cestovní ruch. Mezinárodní lety obnoví až v říjnu.

Australská letecká společnost Qantas obnovuje svoji netradiční nabídku letenek, u kterých cestující dopředu neví, kam vlastně letí a co ho čeká. Podobný koncept firma zkoušela v devadesátých letech minulého století, teď ho nasadí zejména kvůli snaze podpořit ještě více domácí cestovní ruch.

Takzvané „mystery flights“ bude nabízet za pevnou cenu 737 dolarů z letišť v Sydney, Melbourne a Brisbane. Cestující se teprve na letišti dozví, kam vlastně poletí. Má jít o maximálně dvouhodinový let. Qantas kromě samotného letu tam a zpět cestujícím nabídne i kompletní program v dané destinaci. Zatím jen naznačuje, jaké aktivity během dne cestující z každého ze tří letišť budou moci zkusit. O novince informoval Qantas v tiskové zprávě.

Podle ředitelky zákaznického servisu Stephanie Tully je nabídka i způsobem, jak podpořit domácí cestovní ruch. Součástí bude i let v nižší letové hladině pro lepší vyhlídku nad některými turistickými oblastmi.

V Austrálii už padla většina omezení pro domácí cestovní ruch kvůli koronaviru, této situace se snaží využít i nové aerolinky REX, které začaly létat zatím mezi Sydney a Melbourne. Qantas zatím stále nabízí jen vnitrostátní lety, start mezinárodních linek posunul až na říjen.

Letecké společnosti se kvůli slabé poptávce snaží vymýšlet různé způsoby, jak dostat lidi do letadel i mimo pravidelné linky. Během posledních měsíců přišla řada dopravců s „vyhlídkovými“ lety. Qantas takto nabídl třeba okruh kolem Austrálie bez mezipřistání.

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel

Rex Airlines (na svých regionálních linkách známé jako Regional Express) zase tak úplně nové aerolinky nejsou – vznikly v roce 2002 a staly se s více než 60 destinacemi největšími regionálními aeroliniemi v Austrálii mimo skupinu Qantas. Co je nového, je to, že právě teď začínají létat s proudovými letadly (738).

Jaaa

To je dobrá zpráva pro životní prostředí. Zcela zbytečné lety.

Martin Csabo

Už tady opravdu nikoho nebaví kecy o životním prostředí. Ikdyž se o něj máme starat tak vytahovat se s ním na stránku na kterou z 70% čumí jen letečtí nadšenci není dobrý nápad :)))

Jaaa

Jsem letecký nadšenec. To automaticky musí znamenat, že mi je ukradená ekologie, nebo co?

M.D.

Ty lidi, co do toho půjdou, by s velkou pravděpodobností stejně někam letěli na dovolenou, prodloužený víkend a podobně, takže si nemyslím, že by to byly nějaké lety extra navíc.

Chronosphere

Ještě by mělo být podmínkou,že cestující přijedou na letiště elektroautomobilem z důvodu ochrany ozónové vrstvy, to lze obejít potvrzením pro pana Czabó a jiné letecké nadšence, neboť už je nebaví kecy o životním prostředí.🤦

Džamel

Dobrý nápad… Kdyby to vyhlásil někdo v Evropě, byla by to ideální šance pro Budějovice, zkusit se přihlásit do programu… 😀 😀 😀 Snad by se našel volný slot 😀 😀 😀

Walker

No kdyby mi v PRG pred odletem rekli, ze letim do Budejic, tak bych teda uplne nadsenej nebyl 😀

Džamel

Pořád lepší než Brno…

Otakar

Z bláta do louže 🙂

jirka

A co ČSA? ..těm stačí být na zemi 🙂

Lkprak

A kam byste chtěl letět, když bez omezení teď nemůžete ani do sousedního okresu?

Gale

Městská linka do Kbel by létat mohla.
Jen teda asi ne integrovaná do PID…

Mattias

Ty práškovací letadla, které ČSA má, by to snad zvládla i na travnaté Letňany 🙂 Letiště, ke kterému vede i metro 🙂

Tomas

na letiste a z letiste muzete – je to v seznamu vyjimek.

jinymi slovy – soucasna omezeni zadnym zpusobem nebrani vycestovani z republiky a zpet.