Qantas končí s lety do Evropy přes Dubaj. „Klokaní stezka“ se vrací do Singapuru.

Letadla společnosti Qantas na letišti Changi v Singapuru. Foto: QantasLetadla společnosti Qantas na letišti Changi v Singapuru. Foto: Qantas

Pětiletá spolupráce mezi aerolinkami Emirates a Qantas na letech mezi Evropou a Austrálií končí. Australský národní dopravce začne nově létat

Pětiletá spolupráce mezi aerolinkami Emirates a Qantas na letech mezi Evropou a Austrálií končí. Australský národní dopravce začne nově létat trasou, kterou používal desítky let a kterou v roce 2013 nečekaně opustil: přes Singapur.

Jde hlavně o nepříjemnou zprávu pro dubajské letiště, které po konci letů Qatar Airways přišlo o dalšího velkého hráče.

Od 25. března nepoletí z Austrálie do Dubaje už žádné letadlo společnosti Qantas. Všechny lety do Evropy budou směřovat přes Singapur s výjimkou jediného: z Perthu začne přímé spojení do Londýna bez mezipřistání. Emirates nadále budou létat do Austrálie.

Pro cestující to znamená zkrácení letů o necelou hodinu. Dosud přes Dubaj trval let ze Sydney do Londýna 24 hodin a 50 minut, přes Singapur 24 hodin.

Qantas v pátek oznámil podpis dohody o spolupráci se singapurským letištěm Changi na společných marketingových kampaní. Qantas vysvětluje přechod do Singapuru silnější poptávkou v jihovýchodní Asii i přáním zákazníků. Australský dopravce se stane jednou z největších zahraničních aerolinek v Singapuru.

Qantas už dříve vysvětlil změnu i tím, že jde o přání zákazníků. Těm se zlepší i komfort mezi Austrálií a Singapurem: namísto Airbusů A330 nasadí na trasu A380. Spolupráce Emirates a Qantas bude dál pokračovat, dopravci si budou navzájem sdílet některé lety.

S návratem Qantasu získá letiště Changi až 53 letů týdně do Londýna, naopak Dubaj o část letů přijde.

Tagy dubaj emirates Qantas Singapur
1 komentář