Půl milionu cestujících na spojení s Londýnem. Ryanair slaví deset let v Ostravě

Ryanair slaví 10 let v Ostravě. Foto: Letiště OstravaRyanair slaví 10 let v Ostravě. Foto: Letiště Ostrava

Pravidelné spojení z Mošnova na letiště Stansted je v provozu od roku 2013, mezi lety 2016 a 2019 Ryanair létal z Ostravy ještě také do Bergama.

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair oslavila ve čtvrtek 23. března půlmiliontého pasažéra na lince Ostrava – Londýn. Milník přichází v době, kdy dopravce zároveň slaví 10. rok provozu na letišti Leoše Janáčka Ostrava. Pravidelné spojení z Mošnova na letiště Stansted létá od roku 2013, mezi lety 2016 a 2019 propojoval Ryanair Ostravu ještě také s Bergamem.

Letecká společnost Ryanair je pro nás velmi významný partner a nás těší, že linka do Londýna patří mezi stabilní produkt. Spojení s Londýnem je velmi oblíbené, o tom svědčí také to, že po 10 letech fungování Ryanair na letišti dnes můžeme oslavit už půl milionu odbavených cestujících,“ uvedl Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava.

Aktuálně létá Ryanair mezi Ostravou a londýnským letištěm Stansted dvakrát týdně. Koncem března dojde k úpravě letového řádu, nově se bude létat každou středu a neděli. Termíny by tak měly vyhovovat cestám za prací či na prodloužené víkendy. Letecká společnost očekává, že jen letos přepraví na této trase dalších 34 tisíc cestujících.

Pravidelně létá z Ostravy ještě také polský LOT. Letiště Leoše Janáčka spojuje aerolinka pětkrát týdně se svým varšavským uzlem, odkud mohou cestující pokračovat v rámci jedné rezervace prakticky do celého světa. V sezóně pak nabízí ostravské letiště dovolenkové lety do spousty turisticky oblíbených destinací. Zásadním způsobem je v Ostravě zastoupen také nákladní provoz, letiště má pravidelné cargo linky a často na něm přistávají širokotrupá nákladní letadla z celého světa.

Tagy FR Letiště Leoše Janáčka Ostrava Letiště Ostrava OSR Ryanair Ryanair Ostrava
6 komentářů