Cestovní ruch Letectví

První země zakázaly lety z Číny. Itálie a Izrael je zastavily s okamžitou platností

Boeing 777 společnosti Alitalia. Foto: Alitalia
Boeing 777 společnosti Alitalia. Foto: Alitalia

Itálie a Izrael jsou prvními zeměmi, které zakázaly lety do své země z Číny. Stalo se tak krátce poté, co Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila stav zdravotní nouze a v Itálii hospitalizovali s koronavirem první dva čínské turisty.

Zákaz letů do Itálie oznámil italský premiér Giuseppe Conte. Podle italské agentury ANSA premiér vyzval k tomu, aby lidé nepanikařili. Itálie je první zemí, která lety z Číny zcela zakázala. Dva čínští turisté přiletěli do Itálie před deseti dny. V Itálii dnes úřady zadržovaly výletní loď se šesti tisíci cestujícími kvůli podezření, že někteří cestující mají koronavir, podezření se nakonec nepotvrdilo a loď mohla pokračovat v plavbě.

Už dnes oznámily konec letů do Číny téměř všechny evropské aerolinky. V podstatě ale nic neřeší; do Číny a z Číny se dá dostat dál s přestupem, zejména přes letiště v Perském zálivu.

Ještě před Itálií oznámil zákaz letů Izrael. Ten omezení vyhlásil poté, co izraelské aerolinky El Al zastavily provoz linek do Číny. Podle listu Jerusalem Post hlavně kvůli tomu, že zaměstnanci odmítali do Číny létat.

V Česku má o zákazu jednat v pondělí vláda.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dushan

Z webu MZČR už tiše stáhli informaci, že: „zákaz letů z Číny by nic neřešil“, zjevně si ministersvo za svými prohlášeními nestojí moc pevně, jen submisivně následuje rozhodutí ostatních 🙂
http://www.mzcr.cz/dokumenty/koronavirus-2019-ncov-informace-pro-obcany_18432_4122_1.html

Milan

Vidíte, a já si myslím, že zákaz letů z Číny opravdu nic neřeší. Jak je zmíněno i v tomto článku. Konkrétně do Prahy by mohli Číňani dál vesel lítat s Emirates, Qatar nebo Turkish. To jsou aerolinky, které k nám dopravují mnoho více Číňanů než čínské aerolinky samotné.

Y.K.

Tak prý stažený článek tam pořád je. Ministerstvo se řídí podle aktuálních dat světové zdravotnické organizace, což je to jediné co může udělat, protože jestli tomu někdo může rozumět, tak jsou doktoři a epidemiologové, hlavně ti co jsou ve spojení s čínskými zdravotníky. navíc údaje aktualizuje, protože to je dění dynamické. Cit: V mediálním prostoru se objevují debaty, jestli například zakázat lety z Číny a podobně. Je třeba si uvědomit, a na to jsme i dnes narazili, že do ČR se lidé z Číny mohou dostat veškerými spoji, které existují – všechna okolní letiště apod. Není tedy jakkoli racionální zakazovat… Číst vice »

vlado

lepší by bylo přestat vydávat víza, tak jak to udělalo MZV ČR…

Radek Janata

To ale nemá okamžitou platnost. Nevím jak Čínani, ale kdybych já měl jet do Číny, řeším vízum nejmíň měsíc předem.

MlB

Lepší pozdě, než vůbec…