umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Infrastruktura Silnice Stavebnictví

První letošní poklepání: Silničáři zahájili stavbu obchvatu Lubence na D6

D6, ilustrační foto. Autor: Ministerstvo dopravy ČR
D6, ilustrační foto. Autor: Ministerstvo dopravy ČR

Ředitelství silnic a dálnic dnes zahájilo svou první letošní dálniční stavbu. Pětikilometrový obchvat Lubence na dálnici D6, který výrazně uleví obyvatelům obce i řidičům, by měl být hotový přesně za tři roky.

Lubenec - obchvat. Autor: Ředitelství silnic a dálnic
Lubenec – obchvat.
Autor: Ředitelství silnic a dálnic

Obchvat navazuje na stavby úseků Nové Strašecí – Řevničov a obchvat Řevničova, kde zástupci ŘSD poklepávali základní kameny už v prosinci. Celkem tak bude ode dneška ve výstavbě téměř 15 kilometrů D6.

Podle šéfa ŘSD Jana Kroupy přijdou brzy na řadu i další úseky D6. „Aktuálně probíhá intenzivní příprava všech zbývajících osmi dálničních úseků D6, které předpokládáme zahájit během následujících pěti let,“ uvedl Kroupa.

Obchvat Lubence postaví konsorcium firem Swietelsky a Strabag, které s cenou 1,038 miliardy skončilo druhé v pořadí. Nejlevnější nabídka (992 mil.) firem Hochtief, Colas a M-Silnice byla vyřazena. Na trase jsou čtyři dálniční mosty a jedna mimoúrovňová křižovatka.

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
železničář v důchodu

A železnice v osobní dopravě v relaci Praha – Karlovarsko (resp. celé Podkrušnohoří) definitivně „utře hubu“ – i poslední zbytky osobní frekvence se přesunou na silnici a ve vlacích zůstanou jen „režisté“ (pokud i ty mezitím nevyžene nějaký „nestátní“ vítěz soutěže) …
(Čímž samozřejmě nechci tvrdit, že dostavba D6 by nebyla potřebná a správná!)

Partneři

Škoda transportation
podcast