cargo

První elektromobil v Česku bude vyrábět Hyundai

Výroba vozu Hyundai Kona Electric. Foto: HyundaiVýroba vozu Hyundai Kona Electric. Foto: Hyundai

Výrobní závod Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích bude první automobilkou v Česku, která bude vyrábět vozidlo jezdící pouze

Výrobní závod Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích bude první automobilkou v Česku, která bude vyrábět vozidlo jezdící pouze na elektřinu. Hyundai oznámil, že výrobu modelu Kona Electric spustí v Nošovicích od března letošního roku. Chce tak zkrátit čekací dobu na tento modelu dosud vyráběný jen v Jižní Koreji.

Zahájení výroby oznámila firma v tiskové zprávě. Hyundai neuvedl, kolik elektromobilů chce v Česku ročně vyrobit. Podle firmy se tímto krokem ztrojnásobí dostupnost vozu Kona Electric pro zákazníky v Evropě. „Tím se výrazně zkrátí dodací lhůty pro zákazníky v Evropě,“ řekl mluvčí HMMC Pavel Barvík.

Cílem zvýšení kapacity je držet krok s rostoucí poptávkou. Jen letos chce Hyundai v Evropě dodat zákazníkům více než 80 tisíc elektromobilů. Kromě modelu Kona ještě Ioniq, do bezemisních vozů počítá také model Nexo poháněný vodíkovým palivovým článkem. Při tomto vývoji Hyundai očekává, že se v roce 2020 stane největším dodavatelem vozů s nulovými emisemi v Evropě.

Nasloucháme našim zákazníkům a učinili jsme toto rozhodnutí, abychom uspokojili rostoucí poptávku po našich elektrických vozidlech. Se stále rostoucím počtem lidí, kteří se zajímají o dopad výběru svého vozu na životní prostředí, vidíme na evropském trhu obrovský potenciál pro elektromobily,“ řekl Dong Woo Choi, prezident a generální ředitel společnosti Hyundai Motor Europe.

Kona Electric je první model prodávaný v Evropě, který nabízel populární typ SUV karoserie v kombinaci s elektrickým pohonem a dlouhým dojezdem.

V loňském roce v HMMC vyrobili 309 500 aut, což představovalo meziročně pokles o devět procent. V Nošovicích se vyrábí vozy Tucson a i30.

Vozy s elektrickým pohonem v Česku vyrábí i Škoda Auto, zatím jde ale jen o hybridy, které kombinují spalovací motor a dobíjení.

Tagy hyundai Hyundai Motor Manufacturing Czech Kona
217 komentářů