Průvan v dozorčí radě ČD Cargo. Tři místa obsadili zástupci koalice

Lokomotiva řady 163 společnosti ČD Cargo po montáži ETCS. Foto: ČMŽO - elektronikaLokomotiva řady 163 společnosti ČD Cargo po montáži ETCS. Foto: ČMŽO - elektronika

Své zástupce má nyní ve firmě ODS, STAN a KDU-ČSL.

Personální změny na české železnici související se změnou vlády pokračují. Tento týden prošla výraznou proměnou dozorčí rada největšího nákladního železničního dopravce ČD Cargo.

Představenstvo Českých drah, které působí jako valná hromada nákladního dopravce, zvolilo čtyři nové členy. V šestičlenné dozorčí radě zůstali jen dva zástupci zaměstnanců, všichni ostatní jsou noví.

Předsedou dozorčí rady se stal Michal Kraus, který je pověřen řízením Českých drah do doby výběru nového předsedy představenstva. Další tři členové jsou politickými nominanty. Tomáš Vrbík (ODS) je politickým náměstkem ministra dopravy Martina Kupky. Do dozorčí rady se dostal také Jan Kasal, dlouholetý politik KDU-ČSL, který byl řadu let místopředsedou sněmovny. V ČD Cargo již po odchodu ze Sněmovny působil jako zaměstnanec. Za hnutí STAN se do dozorčí rady dostal starosta Kuřimi Drago Sukalovský. V dozorčí radě skončili Václav Nebeský, Lukáš Týfa, Pavel Kysilka a Jan Vrátník.

Na železnici zatím došlo ke změnám v Českých drahách, kde odešli z vedení státního dopravce Ivan Bednárik, Václav Nebeský a Petr Pavelec. Aktuálně probíhá výběr nového předsedy představenstva, do soutěže přišlo jedenáct nabídek. Beze změn zatím zůstává vedení Správy železnic, kde lze očekávat změny po konci funkčního období Miloše Zemana. Správní radu slibuje ministr dopravy Martin Kupka obměnit již několik týdnů, zatím se tak nestalo. Zasedá v ní tak například i kontroverzní Jaroslav Foldyna z SPD.

Tagy ČD Cargo
23 komentářů