LOT 3a leaderboard

Provoz Ryanairu povede navrátilec z Malaysia Airlines

Peter Bellew pracoval pro Ryanair 8 let do roku 2014. Teď se vrací zpět. Foto: Malaysia AirlinesPeter Bellew pracoval pro Ryanair 8 let do roku 2014. Teď se vrací zpět. Foto: Malaysia Airlines

Ostře sledované křeslo šéfa provozu v Ryanairu obsadí od prosince Peter Bellew. Ve funkci nahradí Michaela Hickeyho, který oznámil před

Ostře sledované křeslo šéfa provozu v Ryanairu obsadí od prosince Peter Bellew. Ve funkci nahradí Michaela Hickeyho, který oznámil před dvěma týdny svoji rezignaci.

Do firmy se vrací po třech letech a bude mít na starost především lepší organizaci provozu, než dosud. Hlavním jeho úkolem je, aby se neopakovalo letošní rušení tisícovek letů kvůli nedostatku pilotů.

Nástup Bellewa oznámil Ryanair v tiskové zprávě. Do firmy přichází z pozice šéfe Malaysia Airlines, odkud nečekaně odchází.

Bellew pracoval na různých pozicích v Ryanairu od roku 2006 do roku 2014, vedl například obchod nebo působil jako zástupce provozního ředitele. Poté odešel do Malaysia Airlines, kde měl na starost nejprve provoz a poté se stal generálním ředitelem firmy.

Ryanair v tiskové zprávě uvedl, že Bellew bude mít kromě běžných provozních záležitostí speciální odpovědnost za nábory pilotů, jejich výcvik a kariérní rozvoj, aby se již neopakovala situace s rušením letů.

„Peter povede zásadní změnu našeho přístupu k pilotům, jejich ohodnocení a komunikaci s nimi,“ řekl šéf Ryanairu Michael O’Leary.

Tagy bellew malaysia airlines Ryanair
Žádné komentáře