egoe-plus
Letectví Letiště

Provoz na Letišti Praha klesl během týdne o 88 %, vzrostl jen pouze objem odbaveného nákladu

Vykládka letadla Smartwings se zdravotnickým materiálem. Foto: Správa státních hmotných rezerv
Vykládka letadla Smartwings se zdravotnickým materiálem. Foto: Správa státních hmotných rezerv

Objem odbaveného nákladu na Letišti Praha za poslední měsíc stoupl o 26,5 %, letový provoz celkově spadl o 88 %. Vyplývá to z dnes zveřejněných statistik Letiště Praha. Celková provozní čísla za březen má státem vlastněná firma zveřejnit zítra.

Podle statistik Letiště Václava Havla Praha odbavilo za poslední měsíc celkem 44 speciálních letů s nákladem zdravotnického materiálu. První letadlo se zdravotnickým materiálem na palubě přistálo v Praze v pátek 20. března. Do České republiky se tak dostalo až 1 200 tun zdravotnické pomoci. Od 18. března odbavilo pražské letiště také celkem 33 repatriačních příletů a odletů s cestujícími na palubě. V jejich rámci přicestovalo do České republiky více než 3 600 cestujících, většinou čeští občané vracející se ze zahraničí domů ke svým rodinám a blízkým. Naopak, z České republiky mohlo tímto způsobem odcestovat zpět domů přibližně 900 cizích státních příslušníků.

Na odbavení letů se zdravotnickými dodávkami se v první linii podílí zaměstnanci Letiště Praha a jeho dceřiných společností, ale také další handlingové společnosti a ostatní partnerské organizace, například Hasičský záchranný sbor ČR, Policie ČR, Armáda ČR nebo Správa státních hmotných rezerv ČR. Právě díky jejich práci a nasazení se do zdravotnických zařízení již přes měsíc dostává tolik potřebná pomoc,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. Letiště se podle něj včas předzásobilo ochrannými a dezinfekčními prostředky.

Celkově provoz na Letišti Václava Havla Praha i nadále klesá. Zatímco loni v posledních sedmi březnových dnech letiště odbavilo přibližně 2 550 příletů a odletů, letos to za stejné období bylo podle předběžných odhadů 312 pohybů, jde tak o pokles o téměř 88 %.

„Letiště proto především s ohledem na nutnou úsporu nákladů přistoupilo k postupnému utlumování provozu. V Terminálu 1 je provoz soustředěn do prstu B. Naproti tomu v Terminálu 2 došlo k omezení některých částí zdejší infrastruktury, například informačních přepážek nebo centrální bezpečnostní kontroly, která je v provozu jen na přesně dedikované nepravidelné odlety,“ uvedlo Letiště Praha v tiskové zprávě.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
VíKo

Me je z techle informaci zle. Odpornej vir, kterej vsechno znici. Popiraci ho maji za chripku a berou ho s nadhledem. Panikari se zasobujou konzervama s naprosto imbecilni predstavou, ze kdyz jsou doma, jsou v bezpeci. Cely to skonci tak, ze ekonomicky zardousena zeme neuzivi nikoho, kdo je v karentene a tedy neproduktivni. Neproduktivni ekonomika neuzivi ani duchodce. V bezpeci tak neni nikdo. Osobne bych to pustil v rezimu vyssiho kontrolingu hygienickych norem.

Strasne mi chybi letani a pochopim, ze to chce cas, ale zakonzervovat se doma na roky, je ekonomicka sebvrazda, ke ktery za frenetickeho potlesku panikaru spejeme.

Radek Janata

imbecilni predstavou, ze kdyz jsou doma, jsou v bezpeci
——
Když jste doma, tak jste opravdu v bezpečí. Skrz zdi se to nešíří.

Malé stydlivé prasátko

Pokud to člověk nebere z toho úhlu pohledu, že nám všem po měsíci sedění doma, byť na home officu, může totálně hrábnout 😀 V kombinaci s výpadkem celého, nebo části příjmu je to o to pravděpodobnější.

VíKo

Je to mysleno v souvislosti s ekonomikou. On financni stres muze zabit taky. Trva to dele, ale znucil uz dost zivotu. Lidi, co celej zivot pracujou a neco dokazali, budou mozna znovu na zacatku. S prijmy na tretine… to ty lidi urcite nalomi. A dal uz to bude lavina.