egoe-plus
Doprava ve městě Tramvaje

Proti chřipce: Pražský dopravní podnik provede dezinfekci tramvají ozonem

Tramvaj T6A5 na lince 11 v zastávce Pod Karlovem v Praze. Autor: DPP
Tramvaj T6A5 na lince 11 v zastávce Pod Karlovem v Praze. Ilustrační foto. Autor: DPP

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vyhlásil boj proti chřipkovým virům. Kvůli vyhlášení chřipkové epidemie začal s dezinfekcí vnitřku všech tramvají ozonem. Podle DPP tato metoda odstraňuje viry, bakterie a houby a je několikanásobně účinnější než dezinfekce běžně užívanou chemií. Ozon navíc odstraňuje i zápach.

„Touto moderní a vysoce účinnou technologií jsme schopni vydezinfikovat zhruba 10 až 12 tramvají denně v závislosti na provozních požadavcích. Dezinfekci budeme provádět paralelně ve třech vozovnách,“ uvedl Milan Slunečko, vedoucí jednotky Správa vozidel Tramvaje.

Ozonová technologie má podle něj dlouhodobé účinky a dosáhne i do prostor, kam se jiná dezinfekce nedostane, například do nepřístupných skulin a pórů materiálu. Nenechává žádné stopy na tkaninách ani kůži, nevadí alergikům. Ošetření jednoho krátkého vozu ozonem zabere minimálně hodinu, u vozů 14T a 15T to je dvojnásobek.

🚃➡️ Interiéry všech tramvajových vozů desinfikujeme ozónem. Tato metoda účinně odstraňuje viry, bakterie, houby, původce zápachu a je několikanásobně účinnější než dezinfekce běžnými chemickými prostředky, které DPP při úklidech tramvají denně používáme. Denně jsme schopni takto vydesinfikovat zhruba 10 až 12 tramvají.https://www.dpp.cz/spolecnost/pro-media/tiskove-zpravy/detail/278_1031-dpp-provede-dezinfekci-vsech-tramvajovych-vozu-ozonem

Gepostet von Dopravní podnik hlavního města Prahy am Donnerstag, 13. Februar 2020

Dopravní podnik bude zároveň tramvaje i nadále denně uklízet standardním čisticím prostředkem, jednou za šest týdnů pak prochází každá tramvaj generálním úklidem.

Do intenzivnějšího boje s patogenními organismy v tramvajích se nedávno pustil i brněnský dopravní podnik, který testuje antibakteriální nástřik. Na viry pak nasadil koncentrovanější dezinfekci.

 

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Radim

Bude to probíhat včetně pospávajících bezdomovců?

Aj Tak

Takze tramvaj bude bezvirova do prvniho zachrchlani v prvnim spoji. To je rozumna investice.

Jiří Kocurek

Já se dopravnímu podniku divím, že se na to nevykašle úplně. Ať udělají cokoliv, vždycky se jim nadává.

generální mandatář

Já ne, já to chválím. Kdyby se tak chovali i u nás v Gotrtw.. tedy ve Zlíně, omlouvám se.

Marek

Ja se divim nemocnicim, že dezinfikuji operační sály. Taky je hned kontaminuji při prvním riznuti do pacienta 😉 Gratuluji k vaší logice.