Pronájem lůžkových vozů Českým drahám padl, dodavatel odstoupil

Lužkové vozy WLABmz, foto: České dráhyLužkové vozy WLABmz, foto: České dráhy

České dráhy zrušily soutěž na pronájem čtyř lůžkových vozů, kterou vypsaly před více než rokem, pro zajištění provozu během letošní

České dráhy zrušily soutěž na pronájem čtyř lůžkových vozů, kterou vypsaly před více než rokem, pro zajištění provozu během letošní letní sezóny. Vítěz soutěže totiž odstoupil z tendru.

„Ke zrušení došlo z důvodu na straně vítěze soutěže,“ řekl mluvčí firmy Petr Šťáhlavský. Vítěze firma neuvedla.

Zrušení soutěže by nemělo provoz narušit, protože šlo o pronájem jen čtyř vozů. „Vozy by byly pronajaty pouze v případě potřeby, např. zvýšená poptávka po přepravě, výpadek vlastních vozů z důvodu údržby,“ vypočetl důvody pronájmu Šťáhlavský. Podle něj se ale podařilo letní sezónu vyřešit nakonec vlastními silami a v kooperaci se zahraničními partnery, se kterými noční spoje provozují.

Hodnota zakázky byla odhadována na 18 milionů korun, pronájem měl trvat jeden rok.

Dráhy disponují v současnosti 12 komfortními lůžkovými voz typu WLABmz pro rychlost 200 km/h, 9 klimatizovanými lůžkovými vozy typu WLABmee pro rychlost 160 km/h a 7 staršími lůžkovými vozy řady WLAB (provozní stav vozů), které pokrývají současnou potřebu.

Dopravce pokrývá například spojení do Curychu, Budapešti, Krakova a dále Vídeň – Berlín a Budapešť – Berlín a některé relace na Slovensku, zahraniční partneři pak zajišťují další výkony, např. PKP Intercity spojení do Varšavy, ZSSK spojení do různých destinací na Slovensku, Ukrajinské železnice do Kyjeva.

Tagy České dráhy
Žádné komentáře