Proměna plzeňské vozovny Slovany finišuje, již je kompletně průjezdná

Zprovozněná výjezdová harfa z Vozovny Slovany. Foto: PMDPZprovozněná výjezdová harfa z Vozovny Slovany. Foto: PMDP

Hotovo bude v únoru příštího roku.

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) finišují práce na proměně tramvajové vozovny Slovany za 1,7 miliardy korun. Od včerejška je ve zkušebním provozu výjezdová harfa z haly odstavu. Tímto krokem již došlo ke zprůjezdnění celé vozovny, která bude dokončena v únoru příštího roku. V tomto termínu dojde také k předání provozně-administrativní budovy s parkovištěm, budovy vrchní stavby včetně garáží a kolejiště v severní části vozovny.

Už dříve byla předána do zkušebního provozu hala oprav a údržby, v níž je nově zabudována i myčka tramvají a moderní podúrovňový soustruh na obrábění ojetých kol tramvají. Hotová je také hala odstavu tramvají, kde jsou odstaveny vozy, které se vrátily z trati a také většinová část Slovanské aleje průjezdná od náměstí Milady Horákové na konečnou Světovar s novým vjezdem do vozovny.

„Rekonstrukce vozovny na Slovanech, která začala na konci roku 2020, postupuje po celou dobu bez větších problémů, a to i přes to, že rekonstrukce probíhá za plného provozu,“ uvádí Roman Zarzycký, předseda představenstva PMDP. „Kromě nesrovnatelně vyšší kvality technického vybavení poskytne vozovna nové zázemí pro zaměstnance a mnohem lépe a citlivěji bude řešeno i její sousedství v těsné blízkosti obytné zóny,“ dodal.

Celá vozovna je navržena v konceptu modrozelené infrastruktury, který je založen na principu odpovědného nakládání s dešťovou vodou. Do tohoto konceptu je zahrnuta i zelená střecha o výměru cca 13,5 tisíce metrů čtverečních, myčka a závlahový systém pro závlahu svislých ozeleněných částí budov.

Zprovozněná výjezdová harfa z Vozovny Slovany. Foto: PMDP

Zprovozněná výjezdová harfa z Vozovny Slovany. Foto: PMDP

Tagy Plzeňské městské dopravní podniky PMDP vozovna Slovany
5 komentářů