Infrastruktura Silnice

Projednávání posledního úseku D1 má podle senátorky zpoždění, úřad nedodržel termíny

Stavba silnice. Ilustrační foto: ministerstvo dopravy
Stavba silnice. Ilustrační foto: ministerstvo dopravy

Projednávání odvolání proti změně územního rozhodnutí na stavbu posledního úseku D1 z Přerova do Říkovic nabírá zpoždění. Novinářům to dnes řekla senátorka Jitka Seitlová (KDU-ČSL). Olomoucký magistrát podle ní nedodržel třicetidenní lhůtu a podklady předal hejtmanství až na konci ledna. Rychlost přípravy důležité dopravní stavby přitom závisí na délce vyřizování odvolání, uvedla senátorka. Poslední úsek D1 odvede automobilovou dopravu z Přerova, kde nyní řidiči denně čekají desítky minut v dlouhých kolonách. Olomoucký magistrát nic nezdržuje, řekl jeho mluvčí Michal Folta.

Odvolání byla podána loni 19. prosince a v ideálním případě by jejich projednání úřadům mělo podle Seitlové zabrat celkem 90 dnů. Seitlová upozornila, že olomoucký magistrát podklady se stanoviskem odeslal krajskému úřadu až v pátek 31. ledna, tedy po více než jednom měsíci od podání odvolání. Už na začátku tak nebyla dodržena třicetidenní lhůta. Podle Ředitelství silnic a dálnic ČR stavba této části D1 musí začít nejpozději v roce 2021, kdy pro ni končí výjimka z procesu posuzování vlivu stavby na životní prostředí (EIA).

„Naléhavá, velmi nepříznivá dopravní situace na Přerovsku vyžaduje od dotčených úřadů dodržení pořádkového termínu pro vyjádření k odvolání do 30 dnů. Průběh odvolacího řízení sleduji. Pokud nebudou vyjádření vydána, jsem v rámci kompetencí senátora připravena obrátit se na vedoucí dotčeného úřadu,“ uvedla Seitlová.

Mluvčí olomouckého magistrátu Michal Folta dnes řekl, že kvůli velkému počtu účastníků řízení byly písemnosti 15 dnů vyvěšeny na úřední desce a teprve poté začala stanovená lhůta k provedení úkonů. „Po uplynutí těchto lhůt je nutno vyčkat zhruba dva až tři dny, zda nebude doručeno nějaké podání, které bylo účastníkem řízení podáno na poště poslední den lhůty,“ uvedl Folta. Podle něj tak nelze hovořit o průtazích v řízeních.

Změnu územního rozhodnutí na D1 mezi Přerovem a Říkovicemi loni v listopadu povolil stavební odbor olomouckého magistrátu. Odvolání pak podaly tři spolky, mezi kterými je například organizace Děti Země. Odvolalo se také šest lidí z Dluhonic u Přerova, v blízkosti jejichž pozemků trasa rychlostní komunikace vede.

ŘSD před podáním odvolání odhadovalo, že schválená změna územního rozhodnutí ke stavbě D1 u Přerova by měla nabýt právní moci letos na jaře. Stavební povolení chtělo vyřídit do června. Nové výběrové řízení na zhotovitele stavby by díky tomu mohlo začít také letos. Podle nových odhadů bude poslední část dálnice D1 mezi Přerovem a Říkovicemi otevřena nejdříve v roce 2024.

ČTK

62 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Andree

Musim podotknout i v korporatu se situace priostrila. Vek 25-30 zcela nepouzitelny lidi s nizskym sebevedomim. 30-40 jeste horsi. 40.-50 po vetsinou hruza s nizkym sebevedomim a falesnou hrdosti. Takze 1 vyhodis a prijde 2 jeste horsi

Arimatejsky

Ještě že tam jste vy, psaný projev máte špatný, ale sebevědomí máte vysoké.

Jiří Kocurek

Nějak jste v tom hodnocení zapomněl na znalosti.
Ono je to dost nanic, když je sebevědomí na rozdávání, ale znalosti by pohledal. Je to vidět i na silnici. Sebevědomí 100x větší než Emil Triner, vyletí na rovince.

liberal shark

Problém spočívá v tom, že za nedodržení správních lhůt ze strany úřadů nehrozí vůbec žádný postih !!!! Takže těch 30 – 60 – 90 dní jsou v zákoně jenh pro legraci. A to platí obecně pro všechny povinnosti úřadů veřejné správy – v zákonech nejsou definovány žádné postihy za jejich porušení.

Andree

Ale to je jasny ne? Slaby narod slabejch lidi. Jeden pitomec kryje druheho. Viz na silnicich-zcela zoufaly soferi jsou vzor pro ostatni. Kdo umi jezdit je iznacovan za Pirata

liberal shark

Ještě že tu nemáme ty silné sebevědomé úřednické polobohy jako v Itálii nebo ve Francii :-).

Andrej

Prehnané sebavedomie rozhodne neznamená „silu“ a opatrnosť „slabosť“.

Tento si zrejme tiež myslel, že „umí řídit“:
https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/nehoda-policie-vysetrovani-obvineni-usmrceni-nedbalost-horky-caslav-sbirka-gabinka-okrisky-vysocina.A200204_141057_jihlava-zpravy_mv

Jakub

Paní se najednou stará? Nebude mít Prerov senátorské volby?!? Z podstaty je ekoteroristka, jen se podívejte co v senátu předvádí s legislativou pro urychlení výstavby ….

Radovan Komínek

Máte pravdu, senátorské volby tam budou, Teď už jde jen o to, aby paní Seitlová prokázala, že z její strany nejde jen o předvolební záblesk tak, jako si většina europoslanců před volbami vzpomněla na nejednotnou kvalitu potravin, ale jinak je jim to, kromě jedné europoslankyně šumafuk a žádnou činnost nevyvíjeli ani nevyvíjí.

Axel

Jo, jo, to je ta lenost si nejdřív zjistit fakta, protože psát řečnické otázky je mnohem jednodušší, že?

Seitlová se tomu věnuje dlouhodobě:
vyšlo červen 2016 v Týden: Seitlová: Křižovatka na nové dálnici D1 u Přerova nebude bezpečná
vyšlo srpen 2017 v iHranice.cz: Na dálnici vedoucí do Přerova si ještě počkáme
vyšlo červen 2019 v Respekt: Česká jízda: Proč se nám nedaří stavět dálnice?

Jakub

To že občas někde něco plácne neznamená prospěch té dálnice a blaho veřejnosti/ Přerovska. Jako zákonodárce je mnohem aktivnější a prakticky stojí za každou negací legislativy která má pomoci. Předběžná držba je protiústavní, eia u prioritních staveb státu nezákonná, omezení účasti spolků v řízení je protiústavní …. V procesech D10136 se angažovala na straně rádoby ubližených z Dluhonic a prosazovala změnu MUK a dobře věděla kam taková změna povede v přípravě. další roky…. Je špatně pokud jsou stavby ve vleku politiky a paní to používá pokud se pak o ni v místě píše. dlouho byl klid, teď budou volby. A… Číst vice »

Axel

Když tak čtu Vaše názory, tak chápu správně, že vyznáváte zásadu „když se kácí les, tak létají třísky“? Pokud jsem Vás pochopil správně, tak co konkrétně jste udělal Vy? Když považujete za správné „šlapat“ po některých občanech (po jejich majetku), tak Vy jste daroval státu většinu svého majetku? Ono totiž většina problémů je jinde, než píšete Vy. V sousední diskuzi je rozepsáno obrovské zpoždění na D5508 Moravský Písek, kde několik roků promarnilo samotné ŘSD (od územního rozhodnutí jim trvalo 6 roků než přinesli žádost o stavební povolení na podatelnu Stavebního úřadu)… Až se odstraní takové chyby, tak bych chápal nějakou… Číst vice »

Axel

Pro Jakub… ještě doplním pro ostatní, to co se Vám patrně líbí (=tj. změnu zákona, kterou se Seitlová snažila opravit o navrhované extrémy).
„Do schránky Vám vhodí lístek a po 14 dnech již mohou rozvrtat a rozkopat téměř úplně všechno na Vaší zahrádce nebo dvorku. Návrh zákona dokonce nevylučuje ani zahájení prací v uzavřených prostorách pro podnikání nebo přímo v rodinném domku.“…
zdroj: blog Seitlové
http://blog.aktualne.cz/blogy/jitka-seitlova.php?itemid=32034

Jakub

Schválně, kolikrát se to stalo? Investor ve veřejném zájmu má mít takovou možnost, pak tu všichni píšeme jak je stát neschopný. Taková řešení jsou pro extrémní případy. Stejne tak myslím ze zatím nebylo žádné mezitimní rozhodnutí k vyvlastnění. Jak jsem psal výše, myslím ze je v pořádku vyvlastnit ve veřejném zájmu za náhradu některá práva v extrémních případech. Když 10 ze stovek neprodá není to o ceně. Stále si bereme západ jako vzor, tak se vším všudy.

Axel

Co se stalo kolikrát? A pokud jde o to, že když „10 ze stovek neprodá není to o ceně“… Záleží na konkrétní situaci.- třebas neprodají, protože pole potřebují bo na poli pěstují svoji obživu… takže akorát trvají na svém právu na směnu pole za jiné pole. Zkuste si Vy koupit pole, když 9 z 10 vlastníků polí nechtějí prodávat nebo jsou na prodej pole zatížené nájemní smlouvu s výpovědní lhůtou 10 roků… Přece Česká republika jako vlastník nemovitostí má spoustu nemovitostí, tak proč je nechce směňovat? Schválně si přečtěte pravidla Státního pozemkového úřadu, jak neférové podmínky stanovil, pokud by občan… Číst vice »

Jakub

Když chtějí směnit tak dnes směnu stát umí. Investor si o pozemky spu požádá a jak je dostane tak je smění. Neřeší to spu, odpovědnost má investor. Jenže kdo by si raději nekoupil 8x tolik? I kdyby blba cena tak 4x

Axel

Zopakoval bych, že záleží na konkrétní situaci. Vy děláte chybu, že zobecňujete a neznáte praxi. Zjednodušeně: „Kecáte, vážený pane“: Příbuzní to zažili. A nikdy směna neproběhla, bo prý „SŽDC“ resp. „ŘSD“ nemá pozemky (což je pravda, protože pozemky má Česká republika, tj. smluvní strana, která taky od rolníka chce pozemky koupit… prostě lež na lež). Lepší jednou zažít než o tom 100x krát číst.

Jakub

Zanedlouho mi budou měnit okna kvůli hluku z plánované a aktuálně povolované tangenty. Bydlím tam 8let a když jsem to kupoval věděl jsem že tam jednou bude. A nebudu volat děti země nebo jiné k záchraně. A když se bavíme o páteřní síti, ta své trasy taky nemá známé týden. A pokud by se jednalo o dary nebo krádeže státu tak asi neslyšíme o jednotlivcích co se vyvlastňují. Pokud státu neprodá 10lidí z 800 tak nebude problém cena. Osminasobek obvyklé ceny není krádež nebo dar. Umožní mi koupit 8x tolik toho co dávám. Vidím problém v objektech kde někdo bydlí,… Číst vice »

Axel

Pro Jakub: Evidentně popisuje situace (výkupy pozemků),které jste v praxi nezažil… Protože v reálu to funguje jak v historce „Slovácko sa nesúdí“: Kolik by stál ten ptáček zpěváček na pekáči?… 50 Korun… Tož dobře..Hospodský přinese upečené ptáčka zpěváčka… a štamgast mu říká… tož já bych si přál, abyste mě ukrojil za 2 koruny… Nějak takto totiž probíhá výkup pozemků, kdy se z celého pozemku vezme jen část a rozříznutý pozemek (tzv. zbytkový pozemek=třebas 95% výměry původního) zůstane vlastníkovi… bez ohledu na to jestli se k odříznuté části má šanci dostat z původní polní cesty, bez ohledu na to, že traktor… Číst vice »

Jakub

Všechny pozemky se musí zpřístupnit, jinak není povolení (dělají se překvapivě i pozemkové úpravy) a pokud zbyde něco co nedává vlastníkovi smysl = nedá se obhospodařovat, což nevím jak by ovlivnilo zrovna 5%, spíše je to naopak, že jim zůstane málo co nedává smysl, tak se vykupují i tyto zbytkové plochy. Ve 416 už to chvilku je.

Ale jak myslíte, vše začalo paní senátorkou a myslím ze její zájem o D1 poroste úměrně blížící se volbou, nic více ani méně.

Axel

Ano, ale ještě loni to v zákoně nebylo a i současná právní úprava je hodně nekonkrétní (=srovnejte úpravu v 416/2009 s úpravou zbytkových pozemků v 184/2006). A hlavně je důležitá praxe – zeptejte se na SŽDC nebo na ŘSD jestli už někdy tu úpravu použili u výkupů zbytkových pozemků. Jsem velmi zvědav. Ohledně senátorky – Promiňte, ale tedy nejde senátorku nebo nějakého jiného komunálního politika. Tady jde o výkon centrální vlády (pražáků), který je zkrátka slabý a pošlapáváním práv občanů (těch kteří bydlí, obdělávají přímo v místě) akorát „vyrábí“ odpůrce, tam kde původně žádný odpor nebyl. A asi bude hůř,… Číst vice »

Jan Sova

No vidíte, zrovna v případě Dluhonic ti aktivisti tvrdí, že tam už odpor byl. Nikdo nic nevyrobil….

Axel

Nevím kdo jsou aktivisti a nevím o co přesně jde u Přerova. To co jsem popsal se stalo jinde po republice

a8n

SŽDC třeba u 1031/1 v Soběslavi.

Radovan Komínek

Co se týká dopravy, tak jsem zažil hodně politiků a je běžné, že dokážou plnit noviny nebo web, ale když pak člověk v konkrétní věci jedná tak, zjistí, že politik si dělal pouze PR nebo, že vůbec neví v jaké fázi jednání jsou a v čem je vůbec problém. Viděl jsem i příklady, kdy u stříhání pásky politici prodávali jako svůj úspěch, záležitost, které nijak nepomohli. Namátkově zmíním D1 v úseku bývalé D47.

Andree

Boze ta nevzdelanost. Kazdy 2 VS tituly a uroven nizsi nez uprchlici ze sudanu.

Jaaa

Zato vy budete, podle vašich příspěvků zde, nějaká hvězda světového intelektu, co?

Eduard

Takže naše úřady opět nezklamaly. A za zpoždění múžou ekoteroristi…. Opravdu nechápu proč u tak důležité stavby nedojde k personálnímu posílení tak, aby se všechny úkony nestihly nejen včas, ale hlavně v náležité kvalitě. Je opravdu tristní, že člověk jako Patrik dokáže zdržet celou stavbu jen proto, že někdo není schopen na 100% dodržet zákon. Navíc nechápu, proč si redakce nedá tu práci, abychom přesně věděli, který úředník nestihl svou práci včas a který další to bude rozhodovat. Bylo by dobré vědět, kdo všechno má v rukou nejen pro Přerov životně důležitý úsek dálnice.

axel

Není mi jasné jaké úkony by měl prvostupňový úřad udělat? Má vzít spis a poslat jej na druhostupňový? Chápal bych dny. Ale na jaké činnosti potřeboval olomoucký Magistrát týdny? Z Magistrátu na Krajský úřad to trvá tramvají po Olomouci „od dveří ke dveřím“ půl hodiny i s vypitím kafe.

Jakub

Těch úkonů je docela dost. Dokonce kdyby to odvolatel rovnou poslal odvolacímu orgánů, musí to tento poslat prvostupňovému orgánu.

Jan Sova

V klidu, axel neví o čem je řeč… Asi nemá cenu mu popisovat celý správní řád a proces mezi správními orgány obou stupňů.

Eduard

Tak to zkuste prosím osvětlit, abychom věděli co všechno je třeba udělat, než se vydá to správné razítko (myšleno) povolení. Opravdu by mě zajímalo, co musí udělat daný úředník, aby věc poslal dále a proč to všechno tak dlouho trvá.

Axel

Pro Jan Sova – odvolání podáno 19. prosince. Spis dodán 31. ledna… cituji z článku… to dělá 42 dní= 6 týdnů… Podle mého názoru to hlavní prodlení nastalo tím, že o Vánočních svátcích měli dovolenou+spis nebyl v pořádku, tak týdny skládali listiny a dávali spis do pořádku… Jestli se pletu, tak mi vysvětlete proč nebylo možné spis dodat v půlce ledna? Tj. nečinnost prvostupoňového úřadu odhaduji na jeden až 2 týdny. Připomínám, že dle správního řádu nemá docházet k nějakému uspořádávání spisu, po podání odvolání = spis má být v pořádku po celou dobu řízení a má být předložen odvolacímu… Číst vice »

Jan Sova

A co takhle doplnění podkladů pro odvolací správní orgán. To si myslíte, že tam ti odvolatelé plácli jedním papírem a ty jejich námitky nešly do hloubky (zvláště u takových šťouralů jako Děti Země)? Takže kompletace spisu nespočívá v zarovnávání stránek dle časové hierarchie, ale v doplňění podkladů nebo důkazů, tj. listin, stanovisek, úředních záznamů, protokolů apod. Stavební řízení je jedno z mnoha typů správních řízení a není to jak požádat o kotlíkovou dotaci nebo o vydání řidičského průkazu….

Vít Jůza

V Olomouckých tramvajích se smí pít kafe??

BND30

Asi ano. Nejdřív rozhodli ty podstatné věci, tj. např. o kávě u kávy a pak přišel na řadu nějaký tlustospis, nějaká dálnice nebo co, říkali….

Andree

Muze jich tam byr 5x vice. Ale proste ti lide nic neumi. U nas magistra a neumi napsat business letter. A to cesky

BND30

A čo počujete Kefalín pod takým Business letterom ? Akýsi jebací leták, či čo ?

Johny

NIKDO není schopen dodržet na 100prc zákon. Nežijeme v ideálním světě. Všichni dělají chyby.

mgr.pavel

Jenže stát a jeho úředníci dělají těch chyb v této oblasti strašně moc, často s důsledkem ve mnohaměsíční či víceleté zdržení výstavby. Příčiny jsou známé minimálně několik let, ale politická vůe s tím hnout je mizivá..

Beekee

Jasně, ale je nesmysl za to vinit ty kokrétní úředníky. To je problém systému.
Nezkušení úředníci, nedostatečný kontrolní systém… Nemůže D0 povolovat paní z malé městské části co nikdy nedělala nic většího než halu v průmyslové zóně… ale to je škoda mluvit. Problémy jsou známé. Jenže pak když konečně se připravuje nějaká reforma, tak to nějaký právník sepisuje na koleně.

Jan Sova

V téhle zemi chtít posílení kapacit na úřadech ?? No, to je politická sebevražda (aspoň tak politici jednají a nic neposilují).
Specialita stavebních úřadů posledních let je ta, že tam nemůžou nikoho kvalifikovaného sehnat (spíš to vypadá že se tam neženou ani nekvalifikovaní). Novela stavebního zákona a navazujících norem je taky velký oříšek, který současný režim ne a ne rozlousknout (slučování stavebních úřadů – politika jednoho úředního razítka se jaksi nekoná).
Jedna věc jsou správní lhůty a druhá věc je dodržet, pokud před vámi leží několik set (nebo tisíc) stránkový spis a ten spis není jediný ve skříni.

Axel

Ano, souhlasím, že je nefér nadávat na konkrétní úředníky, když vedení státu je tím hlavní viníkem. Konkrétně Ministerstvo pro místní rozvoj, protože málo pracuje na jednoznačnosti legislativy, málo podporuje metodickou podporu stavebních úřadů. A dále je vinno Ministerstvo financí neboť v návrhu rozpočtu seškrtává peníze, které stát posílá městským úřadům, aby tamní městské úřady mohly fungovat…. tento nedostatek peněz na provoz stavebních úřadu znamená, že de facto se z peněz určených v rozpočtu města (=na údržbu chodníku a provoz mateřské školy) platí část peněz, aby mohl fungovat stavební úřad.

Luděk S.

Zatracení ekoteroristi!

Eduard

Ne ekoterosté, které bych nejraději nakopal někam, ale nekompetentní a neschopní úředníci, kteří nejsou schopni dělat dobře a rychle svou práci.

Vladimir

Havlíček chce udělat personální změny, snad se mu povede realizovat alespoň 1/2 jeho představ.

Andree

A kde vzit lidi? Cesi si tak snizili latku na vzdelani ze to co produkuje skolstvi je katastrofa.

Vladimir

Zajímalo by mě kolik vám je let. Doba se mění a požadavky na vzdělání taky. Nevidím důvod aby se do děti, ci studentů sypala cista teorie. Minimálně ne na univerzitach. Add 2: Silný manager si postaví silný tým a to za každou cenu. Právě teď se pozná jestli to opět co rika je PR nebo opravdu je to schopný člověk.

Zirecek

Trochu to zasadíme do reality dnešních dnů: Hotoví lidi jen tak nepadají z nebe, to je realita dnešního pracovního trhu. A státní organizace je na posledním místě v pružnosti finančních a nefinančních benefitů v boji o zaměstnance. Tým lidí si musíte nějakou dobu vychovat, když nemáte dost peněz na to, aby jste je přetáhl odjinud. Ve státních institucích většinou nebývají silní vedoucí, ti byly přetaženi na lepší posty jinam.

Petr

Tak to je už tak pět let blbost . Ve státním na podobném postu máš víc kaček (nebo podobně) , minimální zodpovědnost , vyřídíš si kde co a máš klid . Tam není silný ani vedoucí a ani lidi . Musíš přežít a dožít , nedráždit a nevyčnívat. Žádný vedoucí ve státním si nevybere silnou skupinu podřízených protože by přišli na to , že on sám je blb . A navíc se samostatně bojí rozhodnout , proto si s nimi kdejaký Patrik vytře za***.

Vladimir

Díval jsem se na platy náměstků a není to podle mě vůbec špatne, netvrdím že to jsou mzdy generálního ředitele, ale určitě to ale není zase tak hrozné jak se píše. Musí se však brát v potaz jejich nulová odpovědnost.

Radovan Komínek

Když to čechům nejde, zkusil bych moraváky, slezany, slováky, poláky, ukrajince, maďary atd. Chce to využít všechny, co mají české občanství nebo chtějí pracovat pro stát.

Jan Sova

Ve státní správě se hraje na tituly víc než kde jinde. Je to objednávka systému…. čím víc titulů, tím lepší posun v hierarchii a třeba bude dotyčný hned po škole vedoucím pracovníkem a nemusí sáhnout na reálný papír a vyřídit reálnou žádost. Realita většiny ministerstev např.

Honza D.

To víš, úředník v půl čtvrté zavře šuplík i se služebním mobilem a hurá pryč, proč by tam měl tvrdnout byť jen o půl hodiny déle. Prostě pevná pracovní doba a sociální jistoty. 😃

Úředník z pralesa

Vůbec netušíte o čem to je. Samozřejmě znám pár kolegů, co se dokáže zašít, ale většina úředníků co se potýká s přenesenou působností má u sebe v kanceláři stovky spisů, z toho je mnoho otevřených řízení, do toho přichází změny legislativy, úřední dny, kdy se dveře netrhnou… Přichází přesčasové hodiny, nevybraná dovolená, tlak politiků. Do toho nepočítám desítky chytrolínů, co píšou naštvané a vulgární e-maily, protože jim nelze ze zákona vyhovět a oni tomu přece rozumí, protože mají řidičák 🙁 Prosím, suďme spravedlivě.

Andrej

Mozno by nebolo odveci trochu odvahy a proste rychlo rozhodnut, namiesto aktivneho vyhladavania formalnych dovodov, preco to nejde.

Dlhe uzemne a stavebene riadenia, formalisticke bazirovanie na malickostiach, je najvacsi mor tejto krasnej krajiny. U rodinnych domoch, u bytoch, u dialniciach.

Len logisticke sklady su z nejakeho dovodu povolovane rychlo.

Flinta

Jenže při dnešním nastavení musí posuzovat i ty formální důvody, protože na nich se organizace jako Děti Země potom točí a u soudů uspěje, protože české soudy jsou v pojetí práva zaměřeny velice formálně.

Andrej

To som mal skôr na mysli pri ohláškách a povoleniach rodinných domov, prípadne malých bytoviek. Predpokladám, že pán úradník nadomnou má stovky týchto spisov hlavne ohľadom domov, nie diaľníc.

Mimochodom, čo sa týka diaľníc, tak Patrik si myslím nevyhral v žiadnej kasačnej žalobe. Všetky prípadné súdy prehral, akurát všetko zbytočne zdržal. Z toho vyplýva, že Patrik o mnoho rokov dokáže zdržať aj úseky, kde ŘSD ani stavebný úrad nespravil žiadnu chybu.

liberal shark

Nevím, nečetl jsem zdůvodnění jednotlivých rozsudků, ale soudy se v podobných případech uchylují ke kreativním mimoprávním konstrukcím typu : intenzita porušení zákona byla nízká, veřejného zájmu nemohlo být dosaženo jinak a podobně :-(.

liberal shark

Přenesená působnost státní správy je jedna z největších zrůdností polistopadové doby :-(((.

Jaaa

Nesouhlasím.

Jan Sova

Souhlas. Napište sem politické strany, které nabízí voličům změnu této zrůdnosti. Já vím o jedné, která získala ve volbách tak 1%. Z bývalých prezidentských kandidátů byl pro myslím Horáček, zbytek tvrdě zatloukal, vyhýbal se a nechtěl to komentovat. Snad jen pratáta Miloš, který to odpískal spolu s Klausem, by to určitě natvrdo hájil.