Prodej rok dopředu. Čedok příští rok navýší kapacitu odletů o téměř polovinu, přidá lety z regionů

Boeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings při odletu z Brna. Foto: Pavel Rája / ČedokBoeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings při odletu z Brna. Foto: Pavel Rája / Čedok

Hlavní novinkou u cestovní kanceláře budou přímé lety z pražského letiště do italské Kalábrie, na Sicílii nebo do španělské Girony v populární oblasti Costa Brava.

Cestovní kancelář Čedok oznámila několik novinek pro letní sezónu 2023. Rozšíření nabídky destinací se kromě již dříve oznámených linek z Karlových Varů a Brna dočká také Praha, Ostrava a Pardubice. Čedok jako první na českém trhu spouští prodej zájezdů na letní sezónu 2023 a navyšuje pro příští rok kapacitu odletů z Prahy i z regionálních letišť, a to téměř o polovinu oproti letošnímu roku.

Z Prahy nově přibudou dovolenkové lety na letiště Lamezia Terme v italské Kalábrii nebo na Sicílii s přímými lety do Palerma. Nově Čedok exkluzivně přidává lety z pražského letiště také do španělské oblasti Costa Brava s příletem do Girony. Na Egejskou riviéru pak zamíří klienti bez mezipřistání do Dalamánu i do Izmiru. Pokračovat bude letošní novinka Marsa Matrouh na severu Egypta, více charterů každý týden poletí i do Taby. U Chorvatska i Černé Hory bude v prodeji více míst na pravidelných linkách z pražského letiště, na výběr budou i další typy dopravy.

Na deset destinací rozšíří Čedok svou nabídku v Ostravě. Přibudou přímé charterové lety do Hurghady a Marsa Alam. Do obou destinací již létá konkurence a ostravské letiště se netají ambicí získat do těchto míst celoroční provoz, tedy i lety přes zimu.

Z Pardubic budeme příští rok létat kromě Rhodosu nově také do bulharského Burgasu a na Tureckou riviéru,“ prozradil Miroslav Kubáč, ředitel charterových zájezdů Čedoku.

Brněnskou expanzi, stejně jako lety do Heraklionu na Krétě z Karlových Varů, ohlásila cestovní kancelář již na konci minulého měsíce. Z Jihomoravského kraje nabídne lety do sedmnácti míst včetně sedmi novinek, jako jsou například Madeira, Fuerteventura či Taba. Do všech zmíněných nových destinací se bude létat jedenkrát týdně. Lety zajistí letecká společnost Smartwings.

Tagy Čedok smartwings
41 komentářů