Prodej jízdenek na polské vlaky do Chorvatska začal, nejlevnější lístek vyjde na něco málo přes tisícovku

Lůžkový vůz PKP Intercity. Ilustrační foto: PKP IntercityLůžkový vůz PKP Intercity. Ilustrační foto: PKP Intercity

Jízdenky s nástupem v Česku zatím koupit zatím nejde, zařazení do prodejního systému ČD se připravuje.

Polský státní dopravce PKP Intercity spustil prodej jízdenek na plánované železniční spojení Varšavy s Rijekou. První vlak do Chorvatska vyjede z polské metropole 27. června, trasu dlouhou 1240 kilometrů zdolá za 19 hodin. Ponese označení AdriaticExpress.

Vlak bude sestávat ze dvou vozů k sezení (6místná kupé) a lehátkového vozu (4místná kupé). K dispozici má být i restauračení vůz.

Nejlevnější jízdenka na první spoj s odjezdem z Varšavy začíná na slíbené ceně – v přepočtu necelých 1 200 korun. Jde o jízdenku do vozu s místem k sezení. K dispozici budou také lehátkové vozy. Prodej jízdenek probíhá na webu dopravce.

Jízdenku s nástupem v Česku si zatím koupit nejde, České dráhy však s touto možností počítají a zařazení jízdenek do jejich systému připravují. Cestující z Moravskoslezského kraje by zatím mohla oslovit alespoň nabídka jízdenky z blízkých Chalupek za cenu v přepočtu od 995 korun, a to na sezení. Jízdenka do lehátkového vozu s odjezdem z Chalupek startuje na částce v přepočtu 1 739 korun.

„Koordinace v této záležitosti mezi námi a kolegy z PKP Intercity je v plném běhu. Pracujeme na tom, aby se předprodej jízdenek v blízké době podařilo spustit i v rámci našich prodejních kanálů,“ uvedla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Lokomotiva Newag Griffin 200.
Zdroj: PKP IntercityVozy pro PKP Intercity po modernizaci. Foto: PKP IntercityLůžkový vůz PKP Intercity. Ilustrační foto: PKP Intercity

Při odjezdu z Varšavy budou vozy směřující do Chorvatska připojeny k vlaku Sobieski, který propojuje polskou metropoli s Vídní. Odtamtud pojedou jako samostatný vlak, aby se v Lublani připojily k maďarskému vlaku IC Istria.

Odjezd z Varšavy je podle jízdního řádu plánován na 13:44, v Chalupkách bude vlak v 18:23. Do Rijeky dorazí cestující další den v 10:03 dopoledne. Nazpátek vyjede nový vlak v 18:15, příjezd do Varšavy bude ve 14:16 dalšího dne.

Z Varšavy mají vlaky jezdit vždy v úterý, čtvrtek, pátek a neděli, a to až dokonce letních prázdnin. Spojení má podle PKP Intercity pokračovat i v dalších letech, avšak s jízdní dobou kratší až o tři hodiny.

Vlak IC Sobieski jezdí přes Ostravu a Břeclav, ve stanici Ostrava hl. n. je podle aktuálního jízdního řádu v 18:49, v Břeclavi o dvě hodiny později. Jak řekl dříve deníku Zdopravy.cz mluvčí PKP Intercity Maciej Dutkiewicz, právě v Ostravě a Břeclavi by měli moci do vozů směřujících do Chorvatska přistoupit také cestující z Česka. Mimo Polsko vlak zastaví také ve slovinské stanici Postojna a chorvatské Opatija.

Tagy Chorvatsko PKP pkp intercity vlakem do Chorvatska vlaky do Chorvatska
16 komentářů