dpp

Problém pro D11. Stavební povolení napadl majitel pozemku, s kterým nejednali

D11 Autor: ministerstvo dopravyD11 Autor: ministerstvo dopravy

Práce na dalším úseku D11 mají začít sice podle plánů v březnu letošního roku, start je ale vážně v ohrožení. Stavební

Práce na dalším úseku D11 mají začít sice podle plánů v březnu letošního roku, start je ale vážně v ohrožení. Stavební povolení pro úsek Smiřice – Jaroměř napadl rozkladem u ministra dopravy právník Jaroslav Kučera.

V praxi to znamená, že o stavebním povolení se rozhodne nejdříve v únoru. Vzhledem ke zkušenostem z jiných řešení rozkladů k dálničním stavbám ale hrozí delší zpoždění.

Kučera v rozkladu namítá, že i když má na místě budoucí dálnice pozemky, stavební úřad s ním vůbec nejednal. Dálnici podle něj chce ŘSD provést jako černou stavbu.

Rozhodnutí je nezákonné, neboť porušilo procesní práva odvolatele, s kterým nebylo jednáno,“ uvedl Kučera. „Spočívá na nesprávném a neúplně zjištěném skutkovém stavu věci,“ dodal Kučera v rozkladu. Podle něj je rozhodnutí v rozporu s územním plánem.

Ministerstvo dopravy v oznámení na úřední desce uvedlo, že čas na vyjádření k rozkladu dává účastníkům řízení do 5. února. Zkušenosti z minulých povolování přitom ukazují, že vyřizování rozkladu trvá běžně přes půl roku, na což upozornily v minulosti například Děti Země.
Stavební povolení pro úsek Smiřice – Jaroměř řeší úřady od roku 2013, ministerstvo dopravy ho vydalo nakonec loni na začátku prosince. Následně Ředitelství silnic a dálnic i uzavřelo smlouvu se stavební společností Porr .

ŘSD na svých stránkách uvádí, že stále počítá se zahájením stavby v březnu letošního roku.  V lednu aktualizovaný materiál ale současně potvrzuje, že nemá stále všechny potřebné pozemky. V trase už probíhá archeologický průzkum.

Tagy D11 Ministerstvo dopravy Porr rozklad Smiřice - Jaroměř
3 komentáře