LOT 3a leaderboard

Přípravu opravy Barrandovského mostu povede jeho někdejší projektant

Barrandovský most. Foto: Petr Jedelský / Wikimedia CommonsBarrandovský most. Foto: Petr Jedelský / Wikimedia Commons

Společnost Novák & Partner se stala vítězem soutěže na přípravu projektu opravy Barrandovského mostu. Technická správa komunikací za diagnostiku a

Společnost Novák & Partner se stala vítězem soutěže na přípravu projektu opravy Barrandovského mostu. Technická správa komunikací za diagnostiku a projekt zaplatí 35 milionů korun bez DPH.

Vítězství firmy patřící do skupiny Valbek je patrné z registru smluv. Podle profilu zadavatele o zakázku soutěžilo celkem pět firem a sdružení, vítěz byl nejlevnější.

Opravu Barrandovského mostu bude projektovat člověk, který jej zná více než dobře. Technickým ředitelem Novák & Partner je Milan Šístek, který se podílel na projektování mostu před čtyřiceti lety.

Nejvytíženějším místem na pražských silnicích denně projede 142 tisíc aut a od svého otevření neprošel zásadní rekonstrukcí. Vítězná firma musí zpracovat diagnostiku mostu a kompletní projekt. Do 11 měsíců má připravit dokumentaci pro územní rozhodnutí, na celou zakázku až po projektovou dokumentaci pro výběr firmy na rekonstrukci má 33 měsíců. Rekonstrukce bude znamenat velké omezení hlavně pro řidiče, i když ke kompletní uzavírce dojít nemá.

„Vzhledem k dopravní zátěži bude vše probíhat po etapách a snahou bude zachovat maximální možnou průjezdnost,“ řekla mluvčí TSK Barbora Lišková. Dá se ale očekávat, že zejména první dny uzavírky přinesou kolaps dopravy a kolony se přenesou i do jiných částí Prahy.

Tagy Barrandovský most
1 komentář