LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Příprava na konkurenci nebo akce? České dráhy zlevní jízdenky do Vídně o čtvrtinu

ČD railjet ve stanici Wien Hbf, zdroj: České dráhyČD railjet ve stanici Wien Hbf, zdroj: České dráhy

České dráhy od zítřka výrazně zlevní jízdenky mezi Prahou a Vídní na říjen a listopad, stejně tak i další destinace

České dráhy od zítřka výrazně zlevní jízdenky mezi Prahou a Vídní na říjen a listopad, stejně tak i další destinace po Evropě. Zlevnění přichází před nástupem RegioJetu na toto spojení.

Od čtvrtka zlevní Včasné jízdenky Evropa z Prahy do Vídně ze stávajících 505 Kč na 372 Kč, tedy o více než čtvrtinu. „Je to akce, která byla i na jaře nebo loni, není to reakce na konkurenci,“ říká mluvčí Českých drah Petr Štáhlavský.

Počet včasných jízdenek bývá omezený na každý vlak, platí pravidlo, že čím dříve se kupují, tím je větší šance na nejnižší cenu. Akce platí na cesty v říjnu a listopadu. V minulosti se ale z řady takových akcí staly trvalé ceny, jako například u spojení Praha – Košice. Naposledy takto trvale zlevnily České dráhy jízdenky mezi Prahou a Bratislavou včasné jízdenky na jaře ze 414 na 319 Kč. Za tuto cenu je nabízí dosud.

Zlevnění kritizuje RegioJet. „České dráhy snižují ceny před vstupem konkurence s tím, že využívají výhodu dotací, které na provoz jejich vlaků platí ministerstvo dopravy. Naopak RegioJet bude své vlaky na trase Praha – Brno – Vídeň provozovat bez dotací a přesto nabídne zákazníkům atraktivní ceny. Ministerstvo dopravy by právě s ohledem na zajištění rovnocenných podmínek na trhu a podnákladovým cenám ČD právě díky dotacím mělo tyto mezinárodní vlaky přestat dotovat,“ tvrdí mluvčí firmy Aleš Ondrůj. Podle něj je to důkaz, že tuto trasu nemusí ministerstvo dopravy u ČD vůbec objednávat. RegioJet zatím ceny na trase do Vídně neoznámil.

S příchodem měsíců slabších na poptávku po cestování se do systému Českých drah vrací i nízké ceny do jiných evropských měst, které byly dříve brzy vyprodané, například cesta až do Bruselu za 600 Kč nebo do Hamburku za 500 Kč.

Tagy České dráhy RegioJet
17 komentářů