cargo

Přeplněný Adršpach. Královéhradecký kraj objednal u ČD další vlaky

Motorový vůz 810 v Adršpachu. Foto: České dráhyMotorový vůz 810 v Adršpachu. Foto: České dráhy

Královéhradecký kraj se dohodl s Českými drahami na posílení železničního spojení do Adršpašských skal. Dopravce bude jezdit s vlaky, které

Královéhradecký kraj se dohodl s Českými drahami na posílení železničního spojení do Adršpašských skal. Dopravce bude jezdit s vlaky, které měly ukončit provoz poslední prázdninový víkend, až do konce září.

Po dohodě s Královéhradeckým krajem prodloužíme provoz prázdninových sezónních vlaků v oblasti Teplic nad Metují a Adršpachu až do konce září. Rozšíření dopravy se týká téměř 20 spojů, které budou jezdit například mezi Teplicemi nad Metují a Adršpachem, ale také mezi Broumovem, Meziměstím a Náchodem nebo mezi Náchodem a Adršpachem,“ říká Roman Moravčík, ředitel Regionálního obchodního centra osobní dopravy v Královéhradeckém kraji.

Na trati Adršpašskými skalami jde už o druhou úpravu jízdního řádu, na jaře začaly jezdit nové přímé vlaky do skalního města vedené z Polska. Ty kraj objednal u GW Train Regio

Adršpašské skály se dlouhodobě potýkají s velkým náporem turistů, kteří přijíždějí autem. Letos situace dospěla tak daleko, že policie musela opakovaně zavřít hraniční přechod, protože doprava v Adršpachu a okolí zcela zkolabovala. Vlaky v této oblasti mohou odlehčit přetíženým místním komunikacím a parkovištím. Turisté přijíždějící do skalních měst mohou nechat své automobily dál od cíle své cesty a poslední úsek mohou dojet vlakem. Podobně místní obyvatelé se mohou vyhnout cestě autem po přetížených silnicích a využít pro svou cestu vlak.

Tagy České dráhy Královéhradecký kraj Trať 047 Trutnov - Teplice nad Metují vlaky o Adršpašských skal
33 komentářů