Přeplněné ranní spoje z Berouna přes Rudnou do Prahy budou mít vyšší kapacitu

Regionova na trati do Boskovic. Foto: SŽDCRegionova na trati do Boskovic. Foto: SŽDC

České dráhy budou ode dneška nasazovat na ranní špičku na trati z Berouna přes Rudnou do Prahy další dvě Regionovy.

České dráhy budou ode dneška nasazovat na ranní špičku na trati z Berouna přes Rudnou do Prahy další dvě Regionovy. Na nejvytíženějších spojích tak zdvojnásobí kapacitu, když vlak budou tvořit dvě spojené jednotky. Posílení se týká spojů, které přijíždějí na Smíchovské nádraží v 6:41, 7:11, 7:41, 8:11 a v 8:41. Větší kapacitu si společně objednaly Středočeský kraj a Praha.

„Na lince S6 neustále přibývají cestující a jedna žlutá Regionova na některých spojích už prostě nestačí. Intenzivně jsme proto jednali s drahami, abychom našli řešení,“ uvedl ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK) Pavel Procházka. Podle něj růst počtu cestujících souvisí s rozvojem výstavby na západ od Prahy a se stále ucpanějšími silnicemi. „Cesta vlakem z Nučic, Rudné, Zbuzan nebo Jinočan do centra Prahy je prostě vlakem v ranní špičce nejrychlejší,“ doplnil Procházka.

Na některých ranních vlacích jezdí dvě Regionovy už teď, nově budou zdvojené všechny vlaky, které přijíždějí na Smíchov mezi 6:30 a 9:00. „Vytipovali jsme spoje, ve kterých se ráno cestovalo na stání, a vedli jsme s ČD jednání o tom, aby byly také posíleny,“ sdělil náměstek ředitele ROPIDu Petr Pšenička.

Tagy Beroun České dráhy IDSK praha Regionova ropid Rudná S6
40 komentářů