Přehledně: Investice do nádraží v západních Čechách letos přesáhnou 80 milionů

Stanice Cheb, foto: Wikipedia/Zipacna1Stanice Cheb, foto: Wikipedia/Zipacna1

Sušice, Plasy nebo Sokolov. Tam letos poputují největší sumy na opravy nádražních budov v západních Čechách. Větší část z celkových

Sušice, Plasy nebo Sokolov. Tam letos poputují největší sumy na opravy nádražních budov v západních Čechách. Větší část z celkových více než 80 milionů spolkne Plzeňský kraj (58 milionů), na Karlovarský kraj připadá méně než třetina (24 milionů).

„Nejočekávanějším projektem na západě Čech je samozřejmě rekonstrukce výpravní budovy na plzeňském hlavním nádraží. S ohledem na velikost objektu a náročnost projektové přípravy prosíme cestující o trpělivost, rádi bychom zahájili rekonstrukci v roce 2020,“ sdělil náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola.

V letošním roce se v Plzeňském kraji opravuje například nádražní budova v Plasech, kde probíhá výměna střechy a fasády včetně klempířských prvků a také technických zařízení a interiéru. Plánovaná výše investice je 9,6 milionu. V Hrádku u Sušice se provádí oprava vnějšího pláště, nátěry bednění, výměna oken i dveří a opravy střechy stavědla a WC v budově za 3,6 milionu .

Do nádraží v Karlovarském kraji měla letos původně přitéci více než dvojnásobná částka, některé stavební akce se však kvůli nedokončené přípravě musely odložit na další léta. Nejvýznačnější probíhající stavbou v regionu je rekonstrukce výpravní budovy v Sokolově. Stavba s celkovými náklady 25 milionů běží od loňského roku, dokončena bude letos v září.

Pokud jde o přípravu dalších projektů na Karlovarsku, nejdále pokročily chystané rekonstrukce výpravních budov železničních stanic Bečov nad Teplou a Aš. Projednávají se studie využitelnosti, ve druhém případě půjde hlavně o bourání nepotřebných částí. Připravují se také náročnější rekonstrukce ve stanicích Františkovy Lázně a Cheb.

Největší plánované investice do oprav nádražních budov

v Plzeňském kraji v letech 2018 a 2019

v mil. Kč

Sušice

12,5

Plasy*

11,3

Staňkov*

10,3

Žihle

10

Horažďovice

9,7

Nýrsko

8,3

Železná Ruda-Alžbětín*

5,8

Velké Hydčice*

5,6

Starý Plzenec

4,8

Mirošov

3,7

 

Největší předpokládané náklady do nádražních budov

v Karlovarském kraji v letech 2018 a 2019

v mil. Kč
Sokolov* 25
Bečov nad Teplou 12
Cheb 8,6
Kynšperk nad Ohří* 7,6
Loket* 5,4
Tršnice 4

*investice pokračující z roku 2017

Tagy Karlovarský nádraží Plzeňský SŽDC
4 komentáře