umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Zprávy

Přehledně: Investice do nádraží v západních Čechách letos přesáhnou 80 milionů

Stanice Cheb, foto: Wikipedia/Zipacna1
Stanice Cheb, foto: Wikipedia/Zipacna1

Sušice, Plasy nebo Sokolov. Tam letos poputují největší sumy na opravy nádražních budov v západních Čechách. Větší část z celkových více než 80 milionů spolkne Plzeňský kraj (58 milionů), na Karlovarský kraj připadá méně než třetina (24 milionů).

„Nejočekávanějším projektem na západě Čech je samozřejmě rekonstrukce výpravní budovy na plzeňském hlavním nádraží. S ohledem na velikost objektu a náročnost projektové přípravy prosíme cestující o trpělivost, rádi bychom zahájili rekonstrukci v roce 2020,“ sdělil náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola.

V letošním roce se v Plzeňském kraji opravuje například nádražní budova v Plasech, kde probíhá výměna střechy a fasády včetně klempířských prvků a také technických zařízení a interiéru. Plánovaná výše investice je 9,6 milionu. V Hrádku u Sušice se provádí oprava vnějšího pláště, nátěry bednění, výměna oken i dveří a opravy střechy stavědla a WC v budově za 3,6 milionu .

Do nádraží v Karlovarském kraji měla letos původně přitéci více než dvojnásobná částka, některé stavební akce se však kvůli nedokončené přípravě musely odložit na další léta. Nejvýznačnější probíhající stavbou v regionu je rekonstrukce výpravní budovy v Sokolově. Stavba s celkovými náklady 25 milionů běží od loňského roku, dokončena bude letos v září.

Pokud jde o přípravu dalších projektů na Karlovarsku, nejdále pokročily chystané rekonstrukce výpravních budov železničních stanic Bečov nad Teplou a Aš. Projednávají se studie využitelnosti, ve druhém případě půjde hlavně o bourání nepotřebných částí. Připravují se také náročnější rekonstrukce ve stanicích Františkovy Lázně a Cheb.

Největší plánované investice do oprav nádražních budov

v Plzeňském kraji v letech 2018 a 2019

v mil. Kč

Sušice

12,5

Plasy*

11,3

Staňkov*

10,3

Žihle

10

Horažďovice

9,7

Nýrsko

8,3

Železná Ruda-Alžbětín*

5,8

Velké Hydčice*

5,6

Starý Plzenec

4,8

Mirošov

3,7

 

Největší předpokládané náklady do nádražních budov

v Karlovarském kraji v letech 2018 a 2019

v mil. Kč
Sokolov* 25
Bečov nad Teplou 12
Cheb 8,6
Kynšperk nad Ohří* 7,6
Loket* 5,4
Tršnice 4

*investice pokračující z roku 2017

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
To

Nevíte někdo náhodou, jak to vypadá s rekonstrukcí chebského nádraží? Příp. elektrifikace do SRN?

Qwerty

,,bla bla„ je asi zapomenutým dočasným textem mezi tabulkami, prosím, abyste jej nahradili nebo vymazali. Jinak bych přivítal možnost reagoval s připomínkou na formu nebo na pro ostatní nezajímavý obsah přímo, jako druhou možnost ke komentářům.

Děkuji za zvážení.

Pavel

bla bla je super komentar mezi tabulkami 🙂

Partneři

Škoda transportation
podcast