Čtvrt miliardy za novou opravárenskou halu v Brně. České dráhy začaly vybírat stavební firmu

Lokomotivy řady 380 ČD v depu, zdroj: České dráhyLokomotivy řady 380 ČD v depu, zdroj: České dráhy

České dráhy vypsaly tendr na výstavbu nové opravárenské haly v depu v Brně Maloměřicích. Cena se bude podle odhadů dopravce

České dráhy vypsaly tendr na výstavbu nové opravárenské haly v depu v Brně Maloměřicích. Cena se bude podle odhadů dopravce pohybovat kolem 250 milionů bez DPH. Dráhy se pro stavbu zcela nové haly rozhodly na základě studie, která jako zcela nevhodnou vyhodnotila variantu přístavby ke stávající hale. Ta by vyšla levněji.

Vznikne tak nová dvoukolejná hala. Dráhy přitom počítají s tím, že si Jihomoravský kraj nakoupí vlastní vlaky (soutěž je v běhu) a podnik kraji nabídne své zázemí a opravárenské kapacity. Ve hře je ale i scénář, že z nákupu krajských vlaků sejde. Pak by nová hala posloužila pro údržbu stávajících vozidel ČD s tím, že do Maloměřic by byly částečně přesunuty vlaky z lokality Horní Heršpice.

Hala má sloužit především elektrickým jednotkám, které se do stávajících přístřešků nevejdou. Deník Zdopravy.cz informoval o záměru už v srpnu, cenu tehdy ale dráhy tajily.

Tagy brno České dráhy depo Maloměřice opravny
2 komentáře