Fotogalerie: Pražští radní schválili kultivaci magistrály podle dánských architektů

Pražská severojižní magistrála a její okolí by se měly v příštích letech začít měnit z rušné dálnice na městský bulvár.

Pražská severojižní magistrála a její okolí by se měly v příštích letech začít měnit z rušné dálnice na městský bulvár. Postupnou kultivaci dopravní tepny dnes schválili Rada hlavního města. V plánu jsou například úpravy okolních ulic a parků nebo nové přechody. Na koncepci spolupracoval Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR) s dánskou kanceláří Gehl Architects.

Právě IPR by měl nyní navrhnout harmonogram postupných změn tříkilometrového úseku mezi Hlávkovým a Nuselským mostem. Magistrála zde protíná hustě obydlené čtvrti a míjí i významné instituce, jako je Národní muzeum, Státní opera nebo Muzeum hlavního města Prahy.

„V tuto chvíli se řidiči nemusejí bát žádných radikálních změn, které by snížily propustnost magistrály. Změny máme rozfázované od okamžitých úprav po změny v řádu desítek let. Teď zkusíme rozběhnout drobná opatření, jako nové přechody nebo navigační systém, a uvidíme, jak se osvědčí,“ řekl ředitel IPR Ondřej Boháč.

Hlavní body koncepce hovoří například o propojení a zpřístupnění parků a veřejných prostranství pro pěší a cyklisty, na to by mělo navázat nové vybavení mobiliářem a rozvoj obchodů. K nestavebním úpravám patří i vyladění intervalů na semaforech.

Úpravy magistrály
Autor: IPRÚpravy magistrály
Autor: IPR
Tagy magistrála praha
Žádné komentáře