egoe-plus
Autobusy Doprava ve městě Metro Tramvaje Zprávy

Pražský dopravní podnik začal používat nový přístroj na detekci drog

Test na drogy. Autor: DPP
Test na drogy. Autor: DPP

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) začal nově používat v rámci své kontrolní činnosti moderní testovací systém pro analýzu drog Dräger DrugTest 5000. Drogový tester se používá na detekci návykových látek, a to především u řidičů a strojvedoucích. A také u nových zaměstnanců.

„Doposud DPP používal certifikované jednorázové testery. Nový přístroj je technologickým posunem, je ekonomicky výhodnější, přesnější a umožňuje provedení většího množství kontrol,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Podle DPP nový detektor vylučuje chybnou interpretaci. Pokud je orientační vyšetření u kontrolovaného zaměstnance pozitivní, je dotyčný následně převezen na lékařské vyšetření. Testovací kazeta dokáže detekovat přítomnost amfetaminu, benzodiazepinu, kokainu, marihuany, metamfetaminu či opiátů v krvi. Přístroj určuje přítomnost návykové látky ze slin.

„Po proškolení lze zapůjčit tester jednotlivým útvarům DPP, vedoucí zaměstnanci tak mohou spolehlivě kontrolovat své podřízené zaměstnance na přítomnost jiných návykových látek,“ dodal Daniel Barták, bezpečnostní ředitel DPP.

Přístroj na detekci drog. Autor: DPP
Přístroj na detekci drog.
Autor: DPP
tagy
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
David

Po proškolení ano, ale to má hodně málo lidí u dpp na to jak je velký,.. takže pokud by na mě vedoucí vytáhl tenhle měrák tak mu ho seberu a vrazím,…

Jan Sova

Tak tohle Policie ČR mít ještě dlouho nebude. Vnitro napřed musí soutěžit a pak se někdo odvolá….

petr.r

něco jsem si o tym přečetl a ten test trvá 12 minut, nevím kolik stojí ta patrona, ale celek okolo 200tkč

petr.r

a čd používá jaký?

Zabakovec

Dýchací trubičky (retro) 😀

Partneři


Czechtoll

pst
podcast