Prakab bude dodávat kabely pro Deutsche Bahn

Nová vysokorychlostní trať z Ulmu do Wendlingenu. Foto: Jannik Walter / Deutsche BahnNová vysokorychlostní trať z Ulmu do Wendlingenu. Foto: Jannik Walter / Deutsche Bahn

Zakázka se týká signálních kabelů i speciálních kabelů do tunelů.

Česká společnost Prakab sídlící v Praze-Hostivaři uspěla ve výběrovém řízením na dodavatele kabelů pro Deutsche Bahn. Pro německého dopravce a správce železniční infrastruktury bude dodávat signální kabely s metalickými jádry pro železniční zabezpečovací zařízení a kabely se speciálními vlastnostmi v ohni, používané například v tunelech.

Prakab získání zakázky na více let oznámil v tiskové zprávě. Firma na německém trhu v oblasti silových kabelů dlouhodobě spolupracuje se společností Witthinrich. S tímto partnerem bude také spolupracovat na zakázce pro Deutsche Bahn. Technická a logistická komunikace v rámci zakázky bude ale vedena přímo manažery ze společnosti Prakab.

Prakab má ve výrobě železničních kabelů silnou tradici a je tak ideálním partnerem pro železniční společnosti, které v současné době investují nemalé částky do přizpůsobení svých železničních sítí moderním standardům,“ řekl Miroslav Tesař, který má oblast produktů pro železnice ve společnosti Prakab na starosti.

Signální kabely jsou standardem v železniční dopravě. V budoucnosti se dá ale očekávat změna v požadavcích v souvislosti s digitalizací zabezpečovacích zařízení. Signální kabely, které přenášejí ovládací signály i silovou elektřinu, budou „rozděleny“ na dva typy kabelů, a to optické, které budou přenášet data a silové, sloužící pro napájení zařízení sloužících k nastavení dopravní cesty. „A právě v oblasti těchto silových kabelů vidíme pro Prakab velký potenciál. Mimo to náš sortiment dokáže pokrýt i specifické potřeby veřejných budov náležících k železnici, tedy nádražních budov. Zde jde hlavně o požární ochranu a chování kabelů v podmínkách požáru. Naše výrobky jsou v těchto oblastech schopny zajistit maximální bezpečnost,“ dodal Tesař.

Tagy Deutsche Bahn Prakab
Žádné komentáře