umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Zprávy

Prahu čekají v pátek dopravní manévry. Kvůli pohřbu, fotbalu i festivalu

Velké komplikace mohou cestující čekat v pátek 11. října zejména v dopravě u Národního divadla. Foto: Jan Sůra
Velké komplikace mohou cestující čekat v pátek 11. října zejména v dopravě u Národního divadla. Foto: Jan Sůra

Dopravní podnik hl. města Prahy (DPP) zveřejnil seznam několika provozních opatření na pátek 11. října, kdy se v Praze bude kumulovat několik velkých akcí a lze očekávat velké dopravní komplikace.  Největší změny v provozu nastanou kvůli rozlučce se zesnulým Karlem Gottem na Žofíně, zvýšený provoz přinese i zápas kvalifikace na evropský šampionát ve fotbalu a Signal Festival.

Kvůli smutečnímu obřadu bude linka 17 od pěti ráno do půlnoci vedena odklonem. přes zastávky Staroměstská – Národní divadlo – Národní třída – Myslíkova – Jiráskovo náměstí. Provoz metra bude posílen, nejvíce na lince B. „Doporučujeme vyrazit ke svým cílům o něco dříve a preferovat přepravu metrem před přepravou tramvajovou,“ řekla mluvčí DPP Aneta Řehková. Pro cestu na Žofín doporučuje dopravní podnik použít linku B a vystoupit ve stanici Anděla a pak dojít na Slovanský ostrov pěšky, zpět pak přes stanici Karlovo náměstí. DPP čeká na všech linkách kolem Národního divadla zpoždění a nepravidelnosti. Kompletní přehled je na stránkách DPP.

V Praze nastanou i další komplikace v dopravě kvůli jiným akcím: V rámci Signal Festivalu bude probíhat laserová projekce na hladinu Vltavy u Národního divadla ve čtvrtek, pátek a sobotu, vždy od 19.00 hodin do 24.00 hodin.

Návštěvníkům této akce doporučuje DPP přepravu linkou A pražského metra s výstupem ve stanici Staroměstská nebo linkou B pražského metra s výstupem ve stanici Národní třída. Provoz metra bude posílen na všech trasách v rozsahu 18 až 24 hodin. Na přilehlém mostě Legií bude ve čtvrtek, pátek a sobotu, vždy od 19 do 24 hodin vyloučen provoz tramvají. Linka č. 22 bude odkloněna přes zastávku Staroměstská a linka č. 9 přes zastávku Jiráskovo náměstí.

Velký přesun lidí nastane i kvůli fotbalovému zápasu s Anglií, který proběhne v pátek večer v Edenu. DPP kvůli tomu posílí linky 22 a 136 po skončení utkání. Pro dopravu doporučuje DPP použít hlavně metro A do stanice Želivského či Strašnická a pak jít pěšky.

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Filemon44

To teda bude maso

jirka

jo vlastnim rodicum cesi povetsinou na funus nejdou, ale kdejakymu potentatu jdou – Stalin, Gottwald, Gott a az umre Klaus tak to bude to samy

VRT

Nejbližší (vlaková) zastávka konci fronty bude v Chuchli.

A.R.

Tak to bude pro Prahu křest ohněm.
Taky jsem tam chtěl jít, ale vzhledem k tomu, co to bude za manévry, bych se tam nedostal vůbec. A naštěstí jedu směrem z Prahy.

Lkprak

Jen takový detail: „Pro cestu na Žofín doporučuje dopravní podnik použít linku B a vystoupit ve stanici Národní třída a pak dojít na Slovanský ostrov pěšky.“

Na Idnes (a předpokládám, že i jinde) se zase píše, že „lidé se na páteční rozloučení s Karlem Gottem dostanou na Žofín koridorem z Janáčkova nábřeží a následně přes most Legií, uvedla policie. Doporučuje využít metro do stanice Anděl a poté případně tramvaje do zastávky Újezd.“

Vidím v tom jen já malinko rozpor?

Y.K.

To bude nějaká mazaná policejní logia někoho kdo nejezdí MHD. Ve zmíněné trase Janáčkovo nábřeží / most Legií je nejblíže Anděl a je to 2,1 km chůze. Z Národní je to asi 650 m.

Y.K.

Tramvaje bych nechtěl vidět, jak budou vypadat a lze čekat i zácpu od truhlíků co se tam pokusí cpát autem.

Michal

Někde jsem četl, že odhadují frontu asi 5 km, měla by vést Zborovskou takže ten Anděl by měl být rozhodně blíž než Národní.

Y.K.

Jo fronta 5 km? Nad takovou šíleností jsem neuvažoval.

Filip

5 km to je snad až k Bertramce ne? Ještě by mohli chodit tam a zpět…

AAA

dyť to píšu 🙂

AAA

Kvůli pohřbu, fotbalu i festivalu a ekoteroristům

Petr

Ještě že zrovna sloužím šestnáctku. V 8 ráno snad ještě projedu normálně.

Myšpul

Jelikož se očekává fronta na Žofín dlouhá kolem 4-5 km která půjde přes Most Legií na Smíchov do Zborovské, tak bude lepší vystupovat na Andělu než na Národní.