Praha zvažuje prodloužit metro na letiště, do Čakovic i Petrovic

Letiště Václava Havla. Foto: Letiště PrahaLetiště Václava Havla. Foto: Letiště Praha

Praha křísí plán metra na letiště, který už v minulosti měla připravený. Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) dnes oznámil,

Zpět na článek
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
František

Nejjednodušší by bylo opsat od silničářů „salámovou metodu“, postavit druhou kolej z Buben do Dejvic a z Veleslavína do Hostivice a k tomu odbočku na letiště. Metro A už je tak zahnuté, že prodloužení z Motola sice možná vyjde levněji než nyní protlačovaný železniční tunel, ale rychlost bude srovnatelná z autobusy z Veleslavína, odpadl by akorát přestup u vybraných spojů. Tahat A podél tramvají a železnice mi také přílišný smysl nedává. Tramvaje pak dopadnou podobně jako ve Vokovicích, navíc by tam stejně jezdila jen část spojů. To už mi přijde lepší na okraj Petrovic dotáhnout C (s možným pokračováním do… Číst vice »

Daniel

Neuvažuje se spíš metro A za Veleslavínem rozbočit na dvě větve?
Na letiště by to tak vedlo docela přímo a stejně není opodstatnitelné, aby tam zajížděla každá souprava. Totéž platí o Motolu.

František

Tisková zpráva hovoří jasně, ze stanice Nemocnice Motol. On by z Veleslavína už nebyl problém ani s tou železnici, jen by se z části spojů muselo směrem do města přestoupit na metro či tramvaje. Mně to připadá, že už v Praze opět probublává na povrch styl pana primátora „Böhma“. A lidi po tom volají, neboť jsou nervózní, když se chvíli nelije další beton do silnic a metra, jedno kde.

Bob

A nebylo by lepší, levnější a rychlejší prodloužit na letiště linku B ze Zličína?

Jen tak

Ryhlejsi a levnejsi asi ano… ale kdo by s tim jezdil? Objizdi to celou prahu…

Acko tam ma jenom malou zajizdku k motoli, jinak je to primocara cesta z centra na letiste.

Vojta

To se ale Tondovi Blanikovi nebude libit… 😀