LOT 3a leaderboard

Praha získá spojení k izraelskému Rudému moři. Další linku spouští Wizz Air

Airbus A320, foto: Wizz AirAirbus A320, foto: Wizz Air

Praha získá od listopadu přímé letecké spojení s izraelským letoviskem Eilat. Novou linku spustí společnost Wizz Air, která na trase

Praha získá od listopadu přímé letecké spojení s izraelským letoviskem Eilat. Novou linku spustí společnost Wizz Air, která na trase z Prahy na letiště Ovda bude létat jednou týdně.

Firma oznámila spuštění nové linky dnes jen pár dní poté, co získala přepravní práva pro tuto trasu. Česká republika nemá s Izraelem dohodu o otevřeném nebi, proto dopravci pro spojení mezi oběma zeměmi musí žádat úřady o povolení.

Nová linka začne létat od 2. listopadu. Wizz Air dosud létá do Ovdy jen z Varšavy. Spoj poletí jednou týdně ve čtvrtek, cena jednosměrné letenky začne na 939 korunách, nejlevnější zpáteční letenka stojí 2018 Kč. Dopravce míří především na klienty, kteří chtějí trávit dovolenou u izraelské části Rudého moře.

Nová linka odlétá z Prahy v 16:45 a je v Ovdě v 21:55 místního času, v Praze je zpět v pátek v 1:55.

Město Eilat má vlastní letiště přímo u pobřeží Rudého moře, ten se ale využívá hlavně pro vnitrostátní lety. Ovda je od Eilatu vzdálená zhruba 60 kilometrů a kromě civilního provozu zde sídlí také Izraelské letectvo. Eilat je současně i základnou pro výlet do jordánské Petry.

Wizz Air dosud provozuje z Prahy lety do devíti destinací, mimo jiné i do izraelského Tel Avivu. Letos firma zatím v Praze přepravila 225 tisíc pasažérů.