LOT 3a leaderboard

Praha začne hlásit razie revizorů dopředu. Inspirací jsou policejní akce Kryštof

Bus v pražské MHD. Autor: DPP - Petr HejnaBus v pražské MHD. Autor: DPP - Petr Hejna

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) spustil nový web Nejedesnacerno.cz, na kterém bude oznamovat dopředu konání velkých přepravních kontrol. „Nechceme

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) spustil nový web Nejedesnacerno.cz, na kterém bude oznamovat dopředu konání velkých přepravních kontrol.

„Nechceme číhat na cestující takzvaně za bukem, naopak jim dopředu přiznáme, že se budou konat manévry revizorů za podpory policie. V tyto dny tak opravdu nebude rozumné pokoušet štěstěnu a jet načerno,“ uvedl DPP v tiskové zprávě. Podle webu bude další velká akce příští úterý a pak 29. listopadu.

O výskytu revizorů se mohli cestující dozvědět už teď, existují některé mobilní aplikace, kam je jejich uživatelé hlásí, stejně tak facebookové skupiny.

Inspirovali jsme se policejními akcemi Kryštof. Na webu Nejedesnacerno.cz vždy upozorníme dopředu na některé větší akce, kdy bude v terénu výrazně víc revizorů s policisty než obvykle,“ říká náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek. Podle něj jde o kampaň, která má snížit počet černých pasažérů, a ukázat jim,  že cestování s ročním kuponem je výhodnější. „Vybrané větší akce oznámíme dopředu na internetu, v tyto dny je opravdu hloupost jezdit bez jízdenky. Že to budou dny, kdy bude v terénu opravdu hodně lidí s odznakem přepravní kontroly, mohu garantovat,“ dodal Dolinek.

Kampaň na snížení počtu černých pasažérů je naplánována na rok a půl. První opatření představil dopravní podnik už v říjnu, kdy nabídl přistiženým cestujícím bez jízdenky možnost snížit pokutu z 1500 až na 400 Kč při nákupu ročního kuponu.

Součástí kampaně budou i speciální dětské jízdenky pro děti, které dostanou při kontrole rodičů. DPP chce docílit toho, aby i nejmenší cestující vnímali, že je běžné za použití MHD zaplatit. Na autobusech, tramvajích a v metru se začnou navíc objevovat samolepky Nejedeš načerno?

Tagy dpp revizor
2 komentáře