Praha má poprvé v historii spojení na druhé varšavské letiště Modlin

Přílet letadla Ryanairu z letiště Varšava Modlin do Prahy. Foto: Letiště PrahaPřílet letadla Ryanairu z letiště Varšava Modlin do Prahy. Foto: Letiště Praha

Pro Ryanair jde aktuálně o třicátou linku, kterou z Prahy létá.

Letecká společnost Ryanair je novým dopravcem mezi Prahou a Varšavou. Dnes otevřela spojení mezi Ruzyní a letištěm Modlin, kam dosud z Česka žádné spojení není. Otevírání nových linek bude pokračovat i další dny: například v pondělí poprvé přiletí z Barcelony easyJet.

Do Varšavy se dosud létalo jen na hlavní letiště Fréderica Chopina, kam nabízí spojení LOT. ČSA s lety do Varšavy skončily. Letiště Modlin je bývalá vojenská základna 40 kilometrů severovýchodně od Varšavy, slouží hlavně pro nízkonákladové aerolinky. Podobně jako Ruzyně nemá kolejové napojení do centra města. Z Prahy bude létat Ryanair dvakrát týdně: v pátek a pondělí.

Pro Ryanair jde o druhou linku z Česka do Polska, dopravce ještě létá do Krakova. Ryanair aktuálně z Prahy nabízí již 100 letů týdně do 30 destinací. V případě Varšavy i jiných destinací stále platí agresivní cenová politika Ryanairu a většina letů jednosměrných letenek je v řádu stokorun.

Tagy letiště praha Modlin prg PRG-WMI Ryanair seznam WMI
8 komentářů