egoe-plus
Autobusy Doprava ve městě

Praha chystá první velký nákup elektrobusů, chce je na linku 207

Elektrobus SOR EBN 8 pro MHD Hranice, foto: 3ČSAD
Elektrobus SOR EBN 8 pro MHD Hranice, foto: 3ČSAD

Čtrnáct nových elektrobusů chce koupit Dopravní podnik hlavního města Prahy. Téměř rok poté, co firma svůj plán veřejně oznámila, poslala do věstníku předběžné oznámení o chystané zakázce.

Podle informací ve věstníku má čtrnáct autobusů sloužit pro kompletní elektrifikaci linky 207, která jezdí mezi Staroměstskou a Ohradou. Zakázku má administrovat společnost Rowan Legal, má být vypsaná na začátku příštího roku. Vzhledem k cenám elektrobusů půjde o zakázku za zhruba 150 milionů korun.  Součástí zakázky má být i servis vozidel.

Praha začala s elektrickým provozem na silnici experimentovat více v posledních měsících, mezi Palmovkou a Prosekem vybudovala například troleje pro provoz parciálních trolejbusů a začala už s testováním v běžném provozu.

O větších investicích do elektrobusů mluvil DPP už letos na začátku roku. Zatím běží jen testování elektrobusů na linkách 163 a 213.  Autobusy na baterie jsou přitom čím dál častější v městské hromadné dopravě, což ukázal i nedávný veletrh Busworld.