Cestovní ruch Letectví

Praha bude mít opět přímé lety do Berlína, zajistí je easyJet

Letadlo easyJetu. Autor: easyJet
Letadlo easyJetu. Autor: easyJet

Nízkonákladová letecká společnost easyJet zavede koncem dubna (21. 4.) přímé lety mezi Prahou a berlínským letištěm Tegel. Firma už zahájila prodej letenek. Praha tak po několikaměsíční pauze znovu získá přímý spoj do německé metropole, o který přišla koncem října kvůli krachu Air Berlin.

EasyJet bude spojení mezi oběma městy zajišťovat třikrát týdně vždy v úterý ve čtvrtek a v sobotu. Hlavní berlínské letiště je nejnovější základnou britské firmy.

A320 bude létat v 6 hodin ráno z Berlína, z Prahy v 7.45 Ceny zpátečních letenek začínají zatím na zhruba 1500 Kč. Na trase už dlouho zuří boj autobusových dopravců, díky kterému je možné se do Berlína dostat za ceny pod 800 korun za zpáteční jízdenku. Se započítáním času na letiště a odbavení není cesta letadlem o příliš rychlejší. Autobus jede z centra do centra 4,5 hodiny, vlak nepatrně kratší dobu. Od června se má jízdní doba vlakem zkrátit díky dokončení modernizace dalšího úseku na německém území.

V Praze patří easyJet do pětice tržních lídrů, loni na letech do/z Prahy přepravil rekordních 1,2 miliónů cestujících, tedy o 9,3 procenta více než v roce 2016. Berlín bude jeho dvanáctou destinací z Prahy.

„Přímé lety mezi Prahou a Berlínem jsou obchodně důležitým leteckým spojením. Proto jsme rádi, že se podařilo v krátkém čase nahradit ukončení provozu předchozího dopravce a pravidelná linka s německou metropolí se obnoví,“ uvedl šéf Letiště Praha Václav Řehoř. Očekává přitom, že přímý spoj využije více než 26 tisíc cestujících v obou směrech.

10 komentářů

Klikni pro vložení komentáře
 • Ke zrychlení vlaku zřejmě nedojde, díval jsem se na stránky http://www.bahn.de a je tam sice na léto zkrácení pobytu v Dresden Hbf, ale došlo k prodloužení doby jízdy vlaku.

  • díky za info, máte pravdu, vycházel jsem z prosincového tvrzení ČD.

 • Zajímavé, že v článku nechybí informace o ceně za zpátečné letenku nebo zpáteční jízdenku za autobus, ale u vlaku se uvádí jen „nepatrně kratší doba“ jízdy. O ceně jízdenky vlakem se v článku raději taktně mlčí:)

  • A jakou cenu mám uvést? Tu, která platí na jediný vlak při nákupu za úplňku nebo tu běžnou?

  • Jan Sůra:
   Nejlépe asi obě, pochopitelně s patřičným vysvětlením – a případně doplnit ještě i informace o možnosti použití „včasné jízdenky“ …

  • Pro srovnání by stačilo, že obvyklá cena za zpáteční jízdenku Praha-Berlín vlakem je 1240Kč, prostě vlakem je to skoro stejně drahé jak letadlem;)

 • Tak nevím, na koho tou linkou vlastně cílí. Na podnikatele to má malou frekvenci letů a pro turisty zase vražedné časy odletů. To je možná tak pro německou mládež, co po propařené noci nasedne rovnou do letadla. Jinak to znamená vstávat tak ve 3 ráno, aby byl člověk včas u odletu.

  • Existuje i dost Čechů, kteří jezdí pravidelně pařit do Berlína 🙂

Newsletter

Partneři


Výběr editora