Železnice Železniční průmysl

PPF má volné ruce k ovládnutí Škody, získala souhlas Evropské komise

Souprava Škody Transportation pro Deutsche Bahn. Foto: Škoda Transportation
Souprava Škody Transportation pro Deutsche Bahn. Foto: Škoda Transportation

Společnost PPF získala klíčový souhlas k ovládnutí Škody Transportation. Transakci oznámenou v závěru loňského roku dnes schválila Evropská komise. K ovládnutí firmy má dojít během dubna.

O souhlasu informovala Evropská komise v tiskové zprávě. „Komise dospěla k závěru, že transakce nebude mít dopad na hospodářskou soutěž,“ konstatovala EK ve zprávě. Nákup Škody Transportation prošel takzvaným zjednodušením řízení.

Nejde o překvapivý verdikt, souhlas se očekával. Škoda není natolik velkou firmou na trhu s kolejovými vozidly, aby transakce ohrozila nějak zásadně trh.

PPF získala souhlas k převzetí firem Škoda Transportation, VÚKV, Bammer Trade, Škoda Investment, finské firmy Jokiaura Kakkonen a kyperské holdingové firmy Satacoto.

Celá transakce má být vypořádaná v následujících týdnech. Podle zdrojů deníku Zdopravy.cz má dojít k výměně generálního ředitele a PPF do firmy pošle nového manažera. Stávající šéf Tomáš Ignačák má zůstat dál v představenstvu.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
petr.r

kdyby čd nebrali dříve jak platili, tak by 380 nebyla v očích veřejnosti předražená..

Petr M.

Smím se zeptat, kde jste přišel k tomu, že „nebrali dříve jak platili“?

asdf

Spíš kdyby Škoda dodala 380 v termínu a ne se čtyřletým zpožděním a pak odmítla zaplatit penále, jak je to od nás na západ zcela běžné, ale naopak donutila ČD zaplatit pokutu. Jedině díky naprosto nehoráznému a drzému chování Škodovky jsou 380 tak předražené.

VRT

Konečně budeme vědět, komu Škoda Kypr-Kajmany patří. Jestli je to dobře, těžko říct. Kellner si asi pohlídá, aby všechny zakázky pro ČD vyhrál.
Takže v tomto žádná změna.

noerf

Hlavně doufám, že by mohl vytvořit lokomotivy, jednotky i vagony i pro jiné firmy než CD potažmo ZSSK.

Milan

Snad jedině do Polska;)