umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Dopravci Lidé Železnice

Potvrzeno. V dozorčí radě Českých drah je nově bankéř Pavel Kysilka

Vectrony ČD v depu ve Vršovicích. Autor: České dráhy
Vectrony ČD v depu ve Vršovicích. Autor: České dráhy

Řídící výbor Českých drah dnes zvolil do dozorčí rady bankéře Pavla Kysilku. Na příštím zasedání dozorčí rady se má stát i jejím předsedou.

Bývalý viceguvernér (krátce i guvernér) České národní banky či někdejší šéf České spořitelny Pavel Kysilka. Zvolení dnes potvrdil mluvčí Českých drah Radek Joklík.

V dozorčí radě nahradí Kysilka Karla Pospíšila, který k dnešnímu dni skončil na vlastní žádost, odvolat ho musel formálně řídící výbor. Důvodem Pospíšilovy rezignace je fakt, že se uchází o post člena představenstva Českých drah.

Pavel Kysilka. Foto: České dráhy
Pavel Kysilka. Foto: České dráhy

České dráhy příchodem Kysilky do čela dozorčí rady získají zkušeného manažera, kromě působení v České národní bance byl dlouho v České spořitelně, opakovaně získal ocenění Bankéř roku. Po odchodu ze spořitelny se vrátil krátce do služeb státu: působil v dozorčí radě České exportní banky, na post ale rezignoval s odůvodněním, že mu vadí chybějící koncepce státní podpory exportu.

„Jako zkušený makroekonom ví, jaké kroky udělat k udržení a dalšímu zlepšování ratingu ČD a jak přistoupit k liberalizaci trhu na železnici. Do vedení ČD potřebujeme zkušené profesionály a Pavel Kysilka je jedním z nich,“ řekl minulý týden na jeho adresu minulý týden ministr dopravy Vladimír Kremlík.

Jedním z úkolů dozorčí rady pod Kysilkovým vedením bude výběr nových členů představenstva. Minulý týden skončily teprve pohovory s uchazeči, dozorčí rada má jména nových manažerů vybrat na konci září.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Přemek

Původně geograf a VŠ pedagog, následně především poněkud penězi zmámený, bankéř. Od něho lze očekávat pouze poněkud bezohlednou ekonomickou efektivnost. Na lidech nezáleží, peníze, to je to, oč tu běží.

Ušatá

Neměl by v prvé řadě takové funkce zastávat někdo, kdo rozumí a má praxi v železniční dopravě a v dopravě vůbec?? Bankéř? Jak a podle čeho bude rozhodovat?

Oldřich Sládek

Ušatá: To se teda pletete. Zrovna na tomto postu je člověk typu pana Kysilky víc než dobrá volba.

Kubrt

Nastuduj si, co dělá a o čem rozhoduje dozorčí rada. Na to fakt zkušenost s házením vexlí v Tanvaldu není ani dostatečná, ani žádoucí, kvalifikace.

Tronda

To má být základ! Praxe v házení vekslí na Kladně a druhé kritérium délka členství v ROH. 😀

Oldřich Sládek

No a obráceně, protože já například házel veksle a byl i v ROH, tak logicky nemůžu být v žádné dozorčí radě a umřu jako prostý železničář, neasi. 😂😂😂

Jiří Kocurek

No vezme si TR10, TTP, D1 a V1 − tam to všechno je. 😀

Petr Novotný

Hlavně jestli pan Kremík ví, že tento stát by taky potřeboval schopnýho ministra dopravy a ne jen loutku…

Jmfjv

Pár miliónů mentálně dospělých občanů by se našemu státu také hodilo.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast