LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Potvrzeno: Škoda porazila Pesu, vyhrála soutěž na tramvaje do Sofie

Vizualizace nové tramvaje Škoda pro Sofii. Foto: Škoda TransportationVizualizace nové tramvaje Škoda pro Sofii. Foto: Škoda Transportation

Škoda Transportation dodá do bulharského hlavního města 13 nových tramvají za 610 milionů korun. Informace z minulého víkendu potvrdil dnes

Škoda Transportation dodá do bulharského hlavního města 13 nových tramvají za 610 milionů korun. Informace z minulého víkendu potvrdil dnes firma oficiálně potvrdila. Půjde o dodávku tramvají ForCity Classic, které již slouží v provozu například v maďarské Miskolci nebo turecké Konye.

„Nové, vysoce komfortní vozidla pro bulharskou Sofii nám otevírají dveře na tento stále se rozvíjející trh, kam jsme naše tramvaje zatím nedodávali,“ říká Tomáš Ignačák, předseda představenstva Škoda Transportation.

V soutěži Škoda porazila polskou společnost Pesa, která v předchozích letech dodala do Sofie několik desítek vozidel. Cena zahrnuje nejen třináct tramvají, ale také dodávku náhradních dílů a školení pracovníků místního dopravního podniku. Sofijský dopravní podnik využije na nákup evropské dotace.

Po kolejích bulharské metropole jezdí současně několik desítek dalších českých tramvají z produkce ČKD, které nedávno tamější dopravní podnik odkoupil od pražského.

„Nové tramvaje ForCity Classic Sofie jsou stejné koncepce jako vozy vyráběné pro turecký Eskişehir. Rozdílný je mimo jiné rozchod kolejí, který je v Sofii 1009 mm. Vozidla jsou plně klimatizovaná a 100% nízkopodlažní. Při kapacitě 5 osob/m2 se do jedné tramvaje vejde téměř 200 osob. Maximální rychlost tramvají je 70 km/h,“ říká Olesea Lachi, Sales Area Manager Škoda Transportation.

Škoda Electric, dceřiná společnost Škody Transportation, do Sofie v posledních letech dodala padesát nízkopodlažních kloubových vozidel typu Škoda 27 Tr za 700 milionů korun. Od roku 2010 navíc slouží ke spokojenosti dopravce i cestujících v Sofii třicet dalších trolejbusů typu 26 Tr. Nové české trolejbusy jsou k vidění i v dalších bulharských městech – Burgasu, Varně, Stare Zagoře a Plevenu. Škodovka celkem v minulosti dodala do Bulharska více než 500 trolejbusů.

 

Tagy pesa Škoda Transportation Sofie
Žádné komentáře