LOT 3a leaderboard

Potvrzeno: FlixBus ovládne značku PolskiBus, červené autobusy zmizí

PolskiBus má ve flotile hlavně autobusy značky VahHool. Foto: PolskiBusPolskiBus má ve flotile hlavně autobusy značky VahHool. Foto: PolskiBus

Z evropských silnic během příštích týdnů zmizí červené autobusy společnosti PolskiBus.com. FlixBus, který sám nevlastní jediný autobus, dnes oznámil spojení

Z evropských silnic během příštích týdnů zmizí červené autobusy společnosti PolskiBus.com. FlixBus, který sám nevlastní jediný autobus, dnes oznámil spojení sil s dopravcem vlastněným skotským podnikatelem Brianem Souterem.

PolskiBus.com zůstane dál jeho, ale přestane nabízet jízdenky pod svoji značkou. Podobný model spolupráce chtěl FlixBus dojednat i v Česku s Regiojetem, s majitelem Radimem Jančurou se ale nedohodl.

„Integrováním prodejní platformy a sítě PolskiBus.com vytvoří FlixBus nejsilnější nabídku dálkových autobusových spojů v Polsku,“ uvedl FlixBus v tiskové zprávě.

„Dnes oznamujeme rozšíření naší spolupráce s FlixBusem. Integrováním technologie a služeb FlixBusu, vysokých standardům bezpečnosti a kvality, můžeme oslovit nové zákazníky a nastolit na polském dopravním trhu novou éru,“ řekl výkonný ředitel Piotr Bezulski, výkonný ředitel společnosti PolskiBus.com.

Ke kompletní integraci má dojít začátkem roku 2018, kdy autobusy PolskiBus začnou jezdit pod značkou FlixBus. „Rozšíření této spolupráce nám umožňuje udělat další krok a plně spojit Polsko s naší evropskou sítí. Propojením našich služeb a technologické inovace s lokálními zkušenostmi PolskiBus.com můžeme na palubu zelených autobusů přilákat ještě více zákazníků,“ řekl jeden ze zakladatelů FlixBusu Joachim Engert.

PolskiBus.com je na polském trhu dosud největším hráčem v dálkové dopravě, ročně sveze kolem 25 milionů cestujících. Své linky má i do Česka, na některých přes Česko už s FlixBusem spolupracoval.

Tagy FlixBus PolskiBus.com
2 komentáře