Potvrzeno: Boeing loni opět vyhrál v počtu dodaných letadel, Airbus ho porazil v objednávkách

Airbus A321 společnosti Wow Air. Foto: Wow AirAirbus A321 společnosti Wow Air. Foto: Wow Air

Společnost Airbus loni pokořila svůj rekord v počtu dodaných letadel, v celkových dodávkách ji ale pošesté za sebou předstihl Boeing.

Společnost Airbus loni pokořila svůj rekord v počtu dodaných letadel, v celkových dodávkách ji ale pošesté za sebou předstihl Boeing. Airbus své výsledky představil dnes na tiskové konferenci.

Za uplynulý rok dodal 718 letadel, o čtyři procenta více než předloni (688). Boeing loni dodal aerolinkám a leasingovým společnostem 763 letadel.

Airbus ovšem za celý rok získal 1109 objednávek, tedy téměř o dvě stě více, než získal loni Boeing (912). Objem dodaných airbusů roste už patnáct let v řadě. V zásobě má firma objednávky na 7 265 letadel. Tahounem růstu Airbusu jsou hlavně modely A320 family (558 letadel loni) a nový model A350 XWB, jehož dodávky už předstihly počty A330.

Infografika Airbusu k objednávkám a dodávkám roku 2017. Foto: Airbus

Infografika Airbusu k objednávkám a dodávkám roku 2017. Foto: Airbus

I letošní produkce míří k rekordu, firma chce do poloviny roku 2019 dosáhnout výroby 60 letadel A320 za měsíc. Vyrábí je v evropských závodech v Hamburku a Toulouse a v Mobile (USA) a Tianjinu (Čína). Letadel A350 by se mělo vyrábět deset měsíčně.
Boeing s daty o dodávkách za loňský rok přišel minulý týden, kdy sebevědomě prohlásil, že Airbus předstihl.

Tagy Airbus boeing dodávky 2017
Žádné komentáře