Autobusy Doprava ve městě

Polský Solaris získal další velkou zakázku v české MHD. Dodá až 22 autobusů do Plzně

Autobus Solaris Urbino o délce 18 metrů. Foto: Solaris
Autobus Solaris Urbino o délce 18 metrů. Foto: Solaris

Výrobce autobusů Solaris dodá do Plzně v příštích letech až 22 nových osmnáctimetrových kloubových autobusů. Jistá je dodávka osmi autobusů, na další mají Plzeňské městské dopravní podniky opci do roku 2023, kterou ale nemusí využít.

Vítězství Solarisu vyplývá z informací na profilu zadavatele a registru mluv.  Podle profilu zadavatele byl Solaris jediným účastníkem soutěže. Za nové autobusy zaplatí PMDP celkem 159,5 milionu korun bez DPH, o 2,3 milionu korun více, než původně očekával.

Podle smlouvy by měl Solaris osm autobusů dodat do konce roku. Půjde o autobusy na dieselový pohon, součástí je klimatizace.

PMDP loni investovaly do nových vozů celkem čtvrt miliardy korun, letos objem investic klesne na třetinu: Důvodem je i chystané přebírání nových tramvají v příštím roce.

Solaris nedávno vyhrál například i zakázky na dodávku autobusů na CNG pro MHD v Ostravě a Českých Budějovicích.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Eda

Protože kartel.
Trh je rozdělený.
Třeba Brno dodává zase SOR a Iveco atd…
Jedině tak výrobcům může zůstat luxusní marže, když se prostě domluví.

noerf

V České republice vyrábí své vozy Iveco a Sor a jediným účastníkem je polský solaris. By mně zajímalo proč při jednom soutěžícím s plánem odběru na pět let se nepokusí oslovit ostatní výrobce nebo prodejce. Napsat poptávku a poslat místo jedné na více e-mailových adres, které najdu na netu trvá tak pět minut.

petr.r

Protože solaris je levnější, má nejlepší ergonomii a nechává vydělávat i ostravsko. Když pominene uplatky atd, tak v nějakých dp solaris má i nejmenší náklady na provoz.