cargo

Polský LOT má první Boeing 787-9, spustí dálkové lety z Budapešti

Boeing 787-9 Dreamliner v barvách polského dopravce LOT. Foto: LOTBoeing 787-9 Dreamliner v barvách polského dopravce LOT. Foto: LOT

Polský národní letecký dopravce LOT zařadil tento týden do flotily první Boeing 787-9. Doplní tak menší typ dreamlineru 787-8, se

Polský národní letecký dopravce LOT zařadil tento týden do flotily první Boeing 787-9. Doplní tak menší typ dreamlineru 787-8, se kterým létá už od roku 2012. LOT poprvé spustí dálkové lety i z jiného než polského letiště. Chystá se vstoupit výrazně na maďarský trh.

LOT s dreamlinery kompletně proměnil svoji dálkovou flotilu. Vyřadil starší boeingy 767, teď má pouze stroje 787. Nejnovější letadlo si objednal v konfiguraci pro 294 cestujících: 24 v byznysu, 21 v premium economy a 249 v ekonomické třídě. Letadlo financuje Aviation Capital Group. Do menšího 787-8 se vejde celkem 252 cestujících.

Dálková flotila LOT se má ze stávajících osmi dreamlinerů rozrůst ještě o další tři letadla, dvě obdrží firma ještě letos, poslední v únoru příštího roku. Větší verzi dreamlineru nasadí na linky do Toronta, Chicaga, New Yorku a Soulu. LOT je ve střední Evropě bezkonkurenčně největším dopravcem s dálkovými lety, z Varšavy nabízí celkem pět destinací v Severní Americe a tři v Asii. Od konce dubna navíc otevře ještě sezonní linku z Řešova na letiště Newark v New Jersey u New Yorku a také spojení z Varšavy do Singapuru.

LOT na začátku května bude vůbec poprvé létat přes Atlantik i z jiné země, než z Polska. Čtyřikrát týdně poletí z Budapešti do New Yorku, dvakrát týdně do Chicaga. LOT přitom vstupuje na trh, kde přímé lety do USA skončily v roce 2011 odchodem American Airlines. Lety z jiné země EU, než kde má LOT svoje sídlo, umožňuje dohoda Open Skies mezi EU a USA.

Tagy 787-9 boeing dreamliner LOT
1 komentář