Letectví

Polský LOT přidává lety mezi Prahou a Varšavou, letadlo bude nocovat v Praze

Embraer E-175 společnosti LOT. Foto: LOT
Embraer E-175 společnosti LOT. Foto: LOT

Jednu denní frekvenci navíc přidá od 3. května polský dopravce LOT na lince mezi Prahou a Varšavou. LOT začne od května létat z Prahy i ráno: přibude let v 7:15 do Varšavy.

Na zpáteční cestě přibude let v 19:50 s příletem ve 21:10 do Prahy. O rozšíření počtu letů informoval polský server Pasazer.com, Lety už jsou v rezervačním systému. Časy letů znamenají, že LOT nechá letadlo přes noc v Praze. Výjimkou bude noc ze soboty na neděli.

LOT bude na trasu nasazovat svá turbovrtulová letadla  De Havilland-Bombardier Dash-8, jeden let denně pak obslouží Embraer E-175.

Pro české cestující to znamená možnost výběru mezi ČSA a LOT při prvním ranním letu do Polska a současně větší možnost kratších přestupů ve Varšavě na jiné lety LOT.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
dax

De Havilland-Bombardier Dash-8 …bolehlav, tímto letadlem letět je za trest. Stačila mi cesta z Warszawy do Hamburku….již nikdy víc. Zpět jsem letěl raději přes Frankfurt

Bob

Kdyby raději sdíleli kódy s ČSA a létalo jedno velké proudové letadlo, bylo by to lepší.

Jen tak

Pro cestujici je vzdycky praktictejsi vice letu rozprostrenych v prubehu dne.

Imho je code share mezi lot-em a csa scifi – lot je star alliance, csa skyteam., a cross-aliancni code share neni zrovna moc casty jev.

Jen tak

A mimochodem – na tak kratkych trasach, jako prg-waw, je rozdil doby letu mezi jetem a propem marginalni – tim spis, ze to leti dash, ktery je opravdu rychly.

Lkprak

Tohle už jednou před pár lety zkoušeli a velmi rychle z toho zase vycouvali. Uvidíme, jak dopadne tento pokus.