Autobusy Cestovní ruch Dopravci Železnice

Polsko láká. RegioJet i Leo Express nabídnou více spojů

Jednotka Stadler Flirt dopravce Leo Express. Foto: Leo Express
Jednotka Stadler Flirt dopravce Leo Express. Foto: Leo Express

Čeští dopravci před létem opět o něco zahustí spoje z České republiky do jižního Polska. RegioJet od dnešního dne rozšiřuje nabídku autobusových spojů z a do Krakova, nově přidal ranní spoj z Krakova (odjezd v 8:00 hodin) a Katowic (odjezd v 9:15) do Ostravy-Svinova (příjezd v 10:30).

Garantuje přitom přestup na vlak RegioJetu ve směru Praha (příjezd v 14:13). V opačném směru má pak nový spoj návaznost v Ostravě-Svinově na vlak RegioJetu z Prahy (odjezd v 7:47). Odjezd autobusu z Ostravy je v 11:10, příjezd do Katowic ve 12:25 a do Krakova v 13:40.

„Díky zavedení nového spoje rozšiřuje RegioJet na dvojnásobek počet spojení mezi Prahou/Ostravou a Katovicemi/Krakovem,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

Pozadu nechce zůstat ani Leo Express, který 28. června zavede denní provoz na vlakové lince Praha – Krakov. Aktuálně jde jen o víkendový spoj. Od 1. června rozšiřuje Leo Express i své minibusové spojení mezi Ostravou a letištěm v Katovicích, které bude nově zajíždět do muzea v Osvětimi, zábavního parku Energylandia a na krakovské letiště. Prodlouží se i minibusová linka z Krakova do Košic, která bude ve vybrané dny zajíždět až na letiště, kde bude sladěna s lety Turkish Airlines.

Pro cestu do Krakova lze využít i přímých spojů Českých drah, které z Prahy vypravují jeden denní a jeden noční spoj. Ten jede přes Krakov až do Varšavy.

19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
železničář v důchodu

„„Díky zavedení nového spoje rozšiřuje RegioJet na dvojnásobek počet spojení mezi Prahou/Ostravou a Katovicemi/Krakovem,“ uvedla firma v tiskové zprávě.“
Nádherná manipulace – zejména pro toho, kdo už si nevzpomíná, že 2 x 1 jsou dvě …

Oldřich Sládek

Hele, kde je vlastně Petr.r ??!?!! ?????? 😊

Rossec

Jestli nebude na cestě kolem světa s regiojetem.

Jarek

Má banán.

Jan Sůra

Tam, kde je mu nejlépe:)

Roman Svačina

A od nového GVD 3 sezónní noční vlaky k moři,Wroclaw,Krakow,Warszawa atd. Takovou renesanci čekal asi málokdo…jako u mě dobrý! A co to polské Pendolino? Pokud by se dostalo na dnešní EC Praha, tak by mohlo večer ještě do Bohumína. Už jen díky dětským kupé by to pro mne byla volba č.1.

Jarek

Ono něco jezdí do Vratislavi? Se třemi přestupy šest hodin nebo tak?

Spojení do Varšavy plusmínus stejné, spacím vlakem jsem do Krakova jel před 14 lety, tak to asi nebude nic revolučního…

Jediný rozdíl je Balt, pokud tam má někdo potřebu jezdit…

Roman Svačina

Wrocław od nového GVD? Cracovia jezdí relativně nově,Sobieski do Krakowa úplně nově…k tomu ten Balt,Leoš do Krakowa…

Alibaba

A nemyslí se tím vlakem do Vratislavi spoj Vídeň – Berlín?

železničář v důchodu

Nezapomínáte trochu na „paštikáře“ v Pardubickém kraji?

železničář v důchodu

Pravda, nějak mi nedošlo, že „paštikář“ bude do Vratislavi jezdit až v novém GVD a text je o změnách od června 2019, takže se omlouvám za nepatřičnost.

Martin K.

Nevím jak ostatní diskutující, ale poslední dobou chodím na články o soukromnících hlavně z toho důvodu, že někde bude info s čím bude RJ jezdit na R8. Čas se krátí a pořád nic, to pak bude diskuse možná delší než o omezení režijek.

Kopřivák

Samozřejmě měli představu jezdit s tím z Německá, to je v mnohem horším stavu než se čekalo a tak nemají nic.

Martin K.

Díky za info! A teď co to bude tahat?

JPP

Jedna se o belgická lůžka, která projdou kompletní přestavbou dle podmínek na provoz R8. Stejně tak jako předchozí belgické vozy. Kdo přestavbu bude dělat se už ví, ale zatím se to tají.

Pravděpodobně Vectrony od ELL. Uplatnění opce na Traxxy není moc pravděpodobné.

Martin K.

Je to jen a pouze moje spekulace, ale odhaduji kombinaci obou variant. Do začátku Vectron od ELL s postupným přechodem na Traxx. Vycházím z toho, že leasing na 10 let není asi zrovna levný.

Jarek

Jasně, a tahat to budou dva kocouři. A ještě tam bude vagon na kola z GWTR.
Už to nehulte…

Tronda

Nebojte, diskuze o režijkách na R8 ještě zcela jistě bude, ty tam totiž platit nebudou a ti, kteří budou muset do slovníku zařadit nové slovo „jízdenka“ to jen tak nevydejchaj. 🙂