cargo

Polská dcera ČD Cargo poprvé převezla více než tři miliony tun

CD Cargo Poland. Autor: ČD CargoCD Cargo Poland. Autor: ČD Cargo

Společnost CD Cargo Poland (donedávna Koleje Czeskie) před Vánoci poprvé překonala hranici tří milionů přepravených tun za rok. Mateřská společnost

Společnost CD Cargo Poland (donedávna Koleje Czeskie) před Vánoci poprvé překonala hranici tří milionů přepravených tun za rok. Mateřská společnost ČD Cargo to oznámila na svých stránkách. Loni její polská dcera převezla přes dva miliony tun zboží.

Vlaky CD Cargo Poland nejčastěji putuje černé uhlí, hutní výrobky a letos podle firmy výrazně vzrostla i přeprava kontejnerů. „Pozitivní je pro mne také skutečnost, že CD Cargo Poland realizuje ve velkém objemu i ryze vnitropolské zakázky,“ řekl k výsledkům Ivan Bednárik, předseda představenstva mateřského ČD Carga.

Objem přeprav celé skupiny ČD Cargo loni činil 65,5 milionu tun, předloni 66,4 milionu tun. CD Cargo Poland je jedinou zahraniční dcerou skupiny, která má místní licenci dopravce. V Německu, na Slovensku a Rakousku, kde má ČD Cargo rovněž dceřiné firmy, využívá jiné modely, například spolupráci s místním dopravcem.

Především díky rostoucím výkonům v zahraničí zastavila společnost letos v pololetí dlouhodobý pokles tržeb, meziroční nárůst od ledna do června činil jedno procento.

Tagy ČD Cargo CD Cargo Poland Polsko přepravy
Žádné komentáře