Automobilový průmysl

Policie shání nové motorky, první soutěž zrušila. Nepřišla jediná nabídka

Policejní motocykl Yamaha. Foto: Policie ČR
Policejní motocykl Yamaha. Foto: Policie ČR

Policie vypsala velkou zakázku na nové motocykly s policejní výbavou. Shání 55 strojů, tedy téměř pětinu všech stávajících motocyklů v policejních barvách, majákem a další policejní výbavou.

Zakázku za třicet milionů korun vypsalo ministerstvo vnitra už podruhé, protože do první soutěže nepřišla jediná nabídka.

Podle Evy Kropáčové z tiskového oddělení provozuje Policie České republiky 431 motocyklů s průměrným stářím 13 let. Z toho je 98  motorek bez policejní výbavy s průměrným stáří 21 let, s policejní výbavou jich je 338 a v průměru mají stáří deset let.

Zakázka je rozdělená na dvě části: na 40 a 15 kusů. Požadované motocykly mají zvládnout rychlost nejméně 200 kilometrů za hodinu, obsah motoru má být 1100 ccm a výkon nejméně 90 kW. Liší se v jediné položce výbavy: 15 má být bez tempomatu, 40 s tempomatem.

Policie přijímá nabídky na motorky do začátku července. Financovat je chce z Fondu zábrany škod, kam přispívá každý plátce povinného ručení. Dodané mají být do konce listopadu.

3 komentáře

Klikni pro vložení komentáře
  • To mi zase hlava nebere, aneb co stojí za tím umělým rozdělením na 40 ks s tempomatem a 15 ks bez tempomatu?
    Jednak se mi nezdá, že by policejní motorka již z povahy svého určení potřebovala tempomat. Ale když už, tak proč ne všechny? Vždyť nikdy nemůžou vědět, kdy a kam se ty motorky postěhují. Takže kvůli potenciální úspoře třeba 2 tisíce Kč na kus si pak někde budou policajti stěžovat, že jeden má tempomat a druhý ne, ačkoliv budou nasazeni na stejnou práci.

    • Pokud rozkliknete odkaz na MV, je tam vyloženě napsáno „typ č.1“ a „typ č.2“. Takže rozdíl na 15 kusech budou klidně stovky tisíc – jiný model.

    • Že by tempomat pro motorky nasazené do kolon třeba se státníky a jinými potentáty?

Newsletter

Partneři


Výběr editora