Automobilový průmysl

Policie shání nové motorky, první soutěž zrušila. Nepřišla jediná nabídka

Policejní motocykl Yamaha. Foto: Policie ČR
Policejní motocykl Yamaha. Foto: Policie ČR

Policie vypsala velkou zakázku na nové motocykly s policejní výbavou. Shání 55 strojů, tedy téměř pětinu všech stávajících motocyklů v policejních barvách, majákem a další policejní výbavou.

Zakázku za třicet milionů korun vypsalo ministerstvo vnitra už podruhé, protože do první soutěže nepřišla jediná nabídka.

Podle Evy Kropáčové z tiskového oddělení provozuje Policie České republiky 431 motocyklů s průměrným stářím 13 let. Z toho je 98  motorek bez policejní výbavy s průměrným stáří 21 let, s policejní výbavou jich je 338 a v průměru mají stáří deset let.

Zakázka je rozdělená na dvě části: na 40 a 15 kusů. Požadované motocykly mají zvládnout rychlost nejméně 200 kilometrů za hodinu, obsah motoru má být 1100 ccm a výkon nejméně 90 kW. Liší se v jediné položce výbavy: 15 má být bez tempomatu, 40 s tempomatem.

Policie přijímá nabídky na motorky do začátku července. Financovat je chce z Fondu zábrany škod, kam přispívá každý plátce povinného ručení. Dodané mají být do konce listopadu.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Panoramix
Host
Panoramix

To mi zase hlava nebere, aneb co stojí za tím umělým rozdělením na 40 ks s tempomatem a 15 ks bez tempomatu?
Jednak se mi nezdá, že by policejní motorka již z povahy svého určení potřebovala tempomat. Ale když už, tak proč ne všechny? Vždyť nikdy nemůžou vědět, kdy a kam se ty motorky postěhují. Takže kvůli potenciální úspoře třeba 2 tisíce Kč na kus si pak někde budou policajti stěžovat, že jeden má tempomat a druhý ne, ačkoliv budou nasazeni na stejnou práci.

Honza
Host
Honza

Pokud rozkliknete odkaz na MV, je tam vyloženě napsáno „typ č.1“ a „typ č.2“. Takže rozdíl na 15 kusech budou klidně stovky tisíc – jiný model.

raddie
Host
raddie

Že by tempomat pro motorky nasazené do kolon třeba se státníky a jinými potentáty?

PartneřiCSCARGO