Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Pokračování D11 severně od Hradce: S nejnižší cenou přišla Eurovia

D11 Autor: ministerstvo dopravy
D11 Autor: ministerstvo dopravy

Cenová řež v soutěžích o velké stavební zakázky pokračovala i dnes. Na Ředitelství silnic a dálnic se otevíraly obálky s nabídkami na stavbu dálnice D11 od Hradce Králové ke Smiřicím. S nejnižší cenou přišlo sdružení vedené společností Eurovia, které hodlá téměř osmikilometrový úsek dálnice postavit za 2,594 miliardy korun. To je 65 procent ceny očekávané projektantem a investorem, která činila přes čtyři miliardy.

Druhý skončil Strabag (2,95 mld.) a třetí Colas (3,165 mld.). Celkem přišlo silničářům šest nabídek. Ty nyní dostane na stůl vládní hodnotící komise, která vybere vítěze. Předpokládané zahájení stavby ještě v letošním roce je ale nejspíš pasé. Proti stavebnímu povolení totiž podalo rozklad ekologické sdružení Děti Země, což podle ministerstva dopravy může první kopnutí oddálit až o rok.

Větší naději na brzké zahájení má proto navazující úsek Smiřice – Jaroměř, o který se popralo osm firem a sdružení a kde cenové nabídky klesly ještě trochu níže. Na čele pelotonu je Porr s nabídkou 1,5 miliardy (62 procent ceny projektanta) za sedm kilometrů, o čemž deník Zdopravy.cz informoval jako první už v pátek. V dalších dnech bude pokračovat otevírání obálek u tří úseků karlovarské dálnice D6, pokračování dálnice D35 z Hradce Králové směrem na Mohelnici nebo obchvat Frýdku-Místku na D48.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Sova

no jo. Plně v duchu hesla „nechci slevu zadarmo“, ale asi už není komu zadávat. Číňané a maďaři už od staveb rovnou utíkají.

Badcowboy

Eurovia má nově v nabídce zážitkových akcí z našich silnic a dálnic kromě zvlněné vozovky i padající kamení:) https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/ostatni/11000009866/v-hrabyni-se-zritila-cast-ochranne-zdi-na-silnici-i11