Po pěti letech končí omezení na Nuselském mostě. Ten má vydržet další čtvrtstoletí

Oprava Nuselského mostu. Autor: Technická správa komunikací PrahaOprava Nuselského mostu. Autor: Technická správa komunikací Praha

Na Nuselském mostě dnes skončí po téměř pěti letech série uzavírek, které výrazně komplikovaly provoz na magistrále. Podle mluvčí pražské

Na Nuselském mostě dnes skončí po téměř pěti letech série uzavírek, které výrazně komplikovaly provoz na magistrále. Podle mluvčí pražské Technické správy komunikací Barbory Liškové bude most plně průjezdný po poledni.

Oprava Nuselského mostu. Autor: Technická správa komunikací Praha

Oprava Nuselského mostu.
Autor: Technická správa komunikací Praha

Generální oprava 45 let starého mostu si vyžádala téměř 300 milionů korun. Přípravné práce začaly už koncem roku 2012, pro řidiče pak největší komplikace v podobě omezení provozu nastaly v následujícím roce. „Bez zásadnějších oprav by most měl vydržet asi 20 až 25 let. Je nutné si ale uvědomit, že se jedná o velmi dopravně zatíženou stavbu a bude nutné provádět práce běžné údržby,“ doplnila Lišková. Přes most denně projede průměrně 70 tisíc vozidel.

Oprava Nuselského mostu. Autor: Technická správa komunikací Praha

Oprava Nuselského mostu.
Autor: Technická správa komunikací Praha

O opravě se rozhodlo v roce 2010 poté, co průzkumy zjistily vážné vady, například zatékání vody do nosné konstrukce, degradaci betonu a korozi výztuže. První práce se uskutečnily už v roce 2011, neboť bylo třeba zabránit ohrožení provozu metra. Následující hlavní oprava (od roku 2012) byla rozdělena do čtyř etap tak, aby byl vždy zachován provoz ve dvou zúžených pruzích v každém směru.

V rámci opravy proběhla kompletní výměna mostního svršku a sanace betonových ploch nosné konstrukce a spodní stavby. Na mostě budou probíhat ještě měsíc dokončovací práce, na provoz ve třech pruzích v každém směru už ale nebudou mít vliv.

Most byl v roce 2000 vyhlášen dopravní stavbou století.

 

Tagy magistrála Nuselský most praha TSK
1 komentář