egoe-plus
Doprava ve městě Tramvaje

Po autobusech a trolejbusech omezí v Brně i tramvaje, téměř nikdo nejezdí

Tramvaj v Masarykově ulici. Foto: KDU-ČSL Brno-střed
Tramvaj v Masarykově ulici. Foto: KDU-ČSL Brno-střed

Dopravní podnik města Brna převede od úterý tramvajové linky na prázdninový jízdní řád. Podnik tak rozšířil opatření, které už od minulého týdne kvůli nákaze koronavirem platí u autobusových a trolejbusových linek.

„Obsazenost spojů se ve špičkách pohybuje okolo 20 procent, mimo špičky je ještě nižší. Stále však chceme udržet komfortní a bezpečné cestování, prodloužení intervalů mezi spoji proto částečně vyrovnáme nasazováním většího počtu velkokapacitních vozidel a souprav,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Dopravní podnik také pokračuje v časté očistě vozů. Kromě každodenní dezinfekce všech vozů po příjezdu do vozoven provádí jejich čištění i na konečných zastávkách, na což je vyčleněno sedm stálých a jedna mobilní četa. Pracovníci se zaměřují na madla a rukojeti, každý vůz by měl projít čistěním dvakrát denně.

Pro rozvoz potravin a pomoc seniorům, které organizuje město Brno, dal dopravní podnik k dispozici čtyři vozy běžně sloužící pro službu Senior bus a také dvacítku řidičů.

K omezení provozu přistoupila většina měst, kde je MHD. Podle prázdninového jízdního řádu jezdí i tramvaje a metro v Praze.

 

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel

😀

Jan Neruda

A jaké tramvaje v Brně chtěj omezit, když tam žádné nejezdí? Aspoň tedy brňáci to tvrděj 🙂

robert

Ale jezdí, jsou jich dvě vozovny. 🙂

Dom

A pamatujete si na ten babišův žblebt o tom, že se MHD bude naopak posilovat?

Y.K.

Nechal bych na hlavě. Každý den zjišťujeme nové věci, tak „vylidněná“ města jsem fakticky nečekal. Nemá smysl po městě honit skoro prázdné tramvaje. A to Babiše fakt nemusím.

Jiří Kocurek

Tak zrovna tohle je hodně dole na seznamu toho, co bych mu vyčítal. Jo kdyby se postavil a nutil dopravní podniky zachovat plný provoz i přesto že jezdí méně než 1/4 lidí, to bylo na seznamu hodně vysoko. Vždyť by to byl kolosální nesmysl.

Martin S.

Babišovi šlo o to, aby v MHD nebyla moc velká hustota lidí. Tím, že například v Praze ubylo 70 % pasažérů, tak ta hustota není, ani když pár spojů ubyde. Zcela logické.

czhunter

Myslím že 70 % je ještě hodně optimistické (nebo pesimistické, jak se to bere).

https://www.kurzy.cz/zpravy/536019-covid-19-update-mobilita/

Praha tam není, ale co vidím okem v raní špičce, tak je také na +- 10 %.

Eduard

Pokud je to pravda, že lidé nikam nejzdí, tak je to jen dobře, že dodržují karanténu a zbytečně nikam necestují.

petr766

Tak třeba 12tka, většinou narvaná i když jezdí kolikrát dvě hned za sebou, dneska měla 3-4 lidi v soupravě, co jsem potkal po cestě. Jednička podobně, ale je fakt že tu jsem viděl asi třetí zastávku od konečné…

Dáda

Dnešní ranní zkušenost z cesty do práce. Nejplnější šalina, co jsem viděl měla celkem 8 lidí.

Jiří Kocurek

Ani se nedivím, zmizelo 50.000 studentů, děcka taky nejezdí. Kdo má chatu/chalupu, tak tam odjel. K čemu kuchař v restauraci, když nemůžou prodávat víc než Zonky přes okno. To nemá smysl ani restauraci otevírat. Stejně se té Zonky přes roušku člověk nenapije. Leda tak kouzelník – otevře lahev, ale místo džina vyvolá městkou policii. A to chce zkoušet málokdo.

xyz

Nemáte úplně tak pravdu – část restaurací funguje nadále s předáním jídla v krabičce okénkem, anebo s dovezením jídla na domluvené místo formou rozvozu (zde mají výhodu ty provozy, které rozvoz nabízely již dříve).

petr766

Tak si na chvílu sundá roušku. Měšťáci mají jiné starosti. I teď vypisují lístečky.